Книжки по товарознавству

Одеколон та духмяні води

Пешук. Технологія парфумерно-косметичних продуктів

Слово одеколон (eau de Cologne) пішло від французького слова О-де-Колон — вода із Кельна (велике місто в Німеччині), де було вперше почате промислове виробництво ароматних рідин. В епоху великого завойовника Наполеона усі будинки в Кельні були пронумеровані, і дім, де виготовлялися духмяні речовини, мав номер 4711. З тих часів на етикетках флаконів з'явилось це чотиризначне число — своєрідний сертифікат якості та надійності.
Одеколони в нашій країні поділяються на дві групи: «Екстра» та просто одеколони.
Одеколони — спирто-водні розчини, в складі яких не менше ніж 1,5% композиції, а міцність спирту — не менше ніж 60%. Для групи «Екстра» відповідно не менше 4% та 80%.
Одеколони відрізняються від духів, парфумерних та туалетних вод не тільки вмістом композиції, а й призначенням — вони використовуються як гігієнічні, освіжаючі а вже потім — як ароматизуючий засіб.
В одеколонах ефірні олії та інші духмяні речовини є допоміжними речовинами, котрі свіжістю свого запаху підсилюють освіжаючу дію спирту, а другою своєю якістю — бактерицидністю теж підвищують цінність спирту в фармакологічному відношенні. До того ж вони передають одеколону свій приємний запах. Для при- дання цих доповнюючих властивостей до одеколону вводять цитрусові олії, іноді фармацевтичні препарати (ментол, камфору, оцтову кислоту).
Залежно від використаної міцності спирту одеколони мають різні властивості. Одеколон при міцності спирту 60% має спочатку зігріваючу, а потім вже охолоджуючу (освіжаючу) дію. При міцності 70% і вище — злегка припікальні та дезінфекційні властивості.

Ви бачите тільки 40% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.