Книжки по товарознавству

Інноваційні технології в розвитку сировинної бази косметичних товарів

Пешук. Технологія парфумерно-косметичних продуктів

Останніми роками поряд з традиційними компонентами в косметичних засобах з'явилися нові компоненти, речовини, які є останнім словом науки.
Споживчі властивості косметичних препаратів значно поліпшилися внаслідок широкого використання відомих речовин, дія яких раніше була недостатньо вивчена (фруктові кислоти, вітамін Е та ін.).
їх можна поділити на три основні групи:
— речовини, які зв'язують вологу;
— нові активні речовини;
— сонцезахисні фільтри.
Речовини, які зв'язують вологу
Накопичення та збереження вологи — одна з найважливіших умов збереження шкіри пружною та еластичною.
Здатність рогового шару шкіри до накопичення вологи часто характеризують вмістом «природного фактора зволоження». З роками його вміст значно знижується. У косметичні засоби почали вводити спеціальні компоненти, які здатні утримувати вологу. Такою є гіалуронова кислота. Вона утворює еластичну плівку, зменшуючи випаровування вологи.
Широко використовуються також природні водозв'язувальні речовини — витяжки з водоростей, протеїни шовку. Ці компоненти вводять у дорогі косметичні засоби.
До компонентів морського походження належать:
— екстракт та концентрат бурої водорості ламінарії;
— водорості фукус та спіруліна;
— препарати виготовлені на основі ікри осетрових та лососевих риб;
— ліпідні похідні хлорофілу.
Препарати на основі ікри осетрових та лососевих риб проявляють регенерувальну та зволожувальну дію, поліпшують клітинне дихання.
Екстракти бурої водорості ламінарії активно живлять шкірні клітини, насичуючи їх вітамінами групи В та РР, містять багато вуглеводів, органічних кислот, мінеральних солей та йоду. Вони тонізують тканини, підтягують шкіру, чим суттєво знижують швидкість її старіння.
Серед зволожувачів тваринного походження виділяють: хітин — складний цукор, будівельний елемент крил комах та панцирів ракоподібних;
еластин та колаген — тваринні білки; їх виробляють із обрізків шкур домашніх та морських тварин.
Останнім словом косметологи в галузі сировини є галасфери (рис. 25). Галасфери — висококонцентровані, видимі неозброєним оком накопичувачі активних речовин. Вони утворені із інтенсивно зволожувальних субстанцій і за структурою нагадують клубок вовни з колагенових волокон морського походження. Простір між волокнами заповнює рідкий хітин.
При нанесенні на шкіру галасфери діляться на велику кількість активних частин, швидко та рівномірно розповсюджуються по поверхні шкіри і передають їй вологу. Водночас морський колаген сприяє найкращому зв'язуванню вологи шкірою.

Ви бачите тільки 26% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.