Книжки по товарознавству

Сонцезахисні креми

Пешук. Технологія парфумерно-косметичних продуктів

Фотозахисні креми містять фільтри, які поглинають чи відбивають (віддзеркалюють) ультрафіолетове випромінювання (UF-A та UF-B), що викликає опік шкіри. Одночасно вони пропускають інше випроміннювання, стимулюють природну пігментацію, підвищуючи вміст меланіну в шкірі. Ще сто років тому засмага була не в моді і в світських колах. Будь-який колір шкіри, крім молочно- білого, оцінювався як вульгарний. Тепер ситуація зовсім інша — сонячні ванни популярні, а засмагла шкіра — частина красивого та здорового іміджу — засмага асоціюється з відпусткою на морі і є ознакою матеріального добробуту та успіху в житті.
Ринок сонячної косметики в Україні характеризується позитивною динамікою і великим об'ємом продаж. За рік у 2004 р. він зріс у середньому на 25 %, як це видно з даних табл. 18.
Таблиця 18
Обсяги ринку сонцезахисних засобів (Євромонітор)


Сонцезахисні креми — це сезонний товар: влітку попит на нього зростає в десятки разів, восени, взимку та рано навесні в основному купують спеціальні засоби для засмаги в солярії та автобронзоати (креми з відтінком засмаги).
Випуск препаратів сонцезахисної косметики почався в 20-х роках XX ст. Тоді компанія Beiersdorf запропонувала споживачам перший сонцезахисний крем. Його прообразом став крем Nivea, випущений у 1911 p.; при цьому рецептура крему не зазнала істотних змін, але іншою стала його подача — тепер в анотації було вказано, що крем захищає від сонця. У 1934 p. Delial став першим кремом на ринку, до складу якого були включені УФ- фільтри. Популяризації цього продукту сприяла широка рекламна кампанія.
Спочатку вимоги до сонцезахисних засобів ґрунтувалися на трьох основних моментах, а саме — крем повинен бути прозорим, сприяти красивій засмазі і захищати шкіру. Ці необхідні якості сонцезахисного крему пройшли через усю історію сонцезахисної косметики і дотепер відіграють важливу роль. Правда, з часом вони дещо змінилися. У табл. 19 наведені приклади закордонних препаратів разом з супроводжуючими їх рекламними слоганами. Як бачимо, акцент на придбанні засмаги поступово зміщувався в бік засмаги без опіків.
Цей напрям простежується аж до середини 80-х років. XX ст. — саме в цей час у пресі з'явилися перші повідомлення
Таблиця 19

Деякі сонцезахисні препарати про озонові дірки, і люди стали дізнаватися про негативний вплив ультрафіолетового випромінювання на організм. На початку 90-х років у громадській свідомості на перший план стали виходити аспекти безпеки і здоров'я. Виробники «сонячної» косметики також змінили акценти: тепер увага споживача зосереджувалася насамперед на захисних властивостях сонцезахисних кремів.
Перші радянські сонцезахисні креми «Щит» та «Луч» були розроблені на основі похідних параамінобензойної кислоти ще на початку 60-х років XX ст., але були заборонені через алергенність. Перші сучасні сонцезахисні засоби на основі парсолу були впроваджені у виробництво тільки через тридцять років по тому.
На відміну від ранніх сонцезахисних засобів, сучасні препарати повинні не тільки запобігати появі сонячних опіків, а й запобігати віддаленим ефектам, пов'язаним з дією УФ-випромінення на шкіру. Ці ефекти, відкриті не так давно, зумовлені насамперед дією УФ-А-променів з довжиною хвилі 320-400 нм, які не викликають почервоніння шкіри, але сприяють її структурним перебудовам, що приводять до передчасного старіння шкіри. За останні 8-12 років косметичний ринок зазнав істотних змін. Ці зміни пов'язані з тим, що рівень знань (і, відповідно, вимоги) споживачів став вищим. Насамперед варто відзначити чіткішу сегментацію і спеціалізацію косметичних товарів. Ця тенденція торкнулася і сектора сонцезахисних засобів. Наприклад, у 1998 р. тільки один бренд Nivea представив 18 різних сонцезахисних продуктів.
Не дивлячись на активну пропаганду захисту від сонця, засмага все ще включена в сучасний ідеал краси. Але це вже не темна засмага, а легка «здорова» засмага з шоколадним відтінком. Порівняно недавно (приблизно 4-5 років тому) для оцінювання захисної дії косметичних засобів було введено параметр «фактор захисту від сонця» (Sun Protection Factor, SPF), який до теперішнього часу залишається однією з основних характеристик сонцезахисних препаратів. За визначенням, SPF дає інформацію щодо захисту від почервоніння, яке, як відомо, спричинюється перед УФ-В променями (довжина хвилі 290-320 нм). Разом з тим, захист лише від УФ-В-променів може відіграти навіть негативну роль. Так, лосьйон для засмаги збільшує час перебування на сонці без отримання опіків, але таким чином він підвищує ризик виникнення відстрочених ушкоджень шкіри. Важливо пам'ятати, що УФ-В-промені становлять тільки 5-10% від УФ- випромінення, що досягає поверхні Землі, тоді як 90-95% припадає на частку УФ-А-променів.

Ви бачите тільки 30% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.