Книжки по товарознавству

Будова та типи волосся

Пешук. Технологія парфумерно-косметичних продуктів

Волосся — придаток шкіри, воно займає 95 % її поверхні, виключаючи підошви ніг, долоні рук, соски та статеві органи. Волосся дуже різне за довжиною, формою, кольором. Найбільше його на волосистій частині голови, найгустіше воно на маківці. Волосся поділяється на довге (на волосистій частині голови, в чоловіків також на підборідді та щоках, під пахвами та на лобку), щетинисте (брови, вії, волосся в ніздрях та зовнішніх слухових проходах) та пушкове (розповсюджене по всьому тілу, крім 5 % його поверхні). Коріння пушкового волосся розташоване на глибині 1520-2120 мікронів, а довгого — значно глибше — 2850-5050 мікронів.
Товщина волосся на голові залежить від його кольору: у блондинів вона близька до 50 мк, у брюнетів — майже 75 мк, у рудих — до 100 мк.
Росте волосся з фолікулів (рис. 35). Волосина складається з ороговілої частини, або стрижня 12, який піднімається над шкірою, та кореня, який схований у волосяний мішечок — цибулину.
З'єднувальна оболонка — фолікул складається із колагенових, еластичних волокон та аморфної міжклітинної речовини, яка має кровоносні судини та нерви. З'єднувальна оболонка в глибині утворює сосочок волосини, на котрому знаходиться волосяна цибулина. До сосочка підходять судини та нерви.
До волосяного фолікулу (крім брів, вій, носа та волосся навколо губ) підходить під гострим кутом м'яз 13, який піднімає волосину. Сальна залоза знаходиться в трикутнику між м'язом, який піднімає волосину, та фолікулом. Скорочування м'яза приводить до спорожнювання сальної залози і виходу секрета. Шкіряне сало змащує шкіру та волосину і цим надає їм еластичності, оберігає від вологи, висушування, механічних та інших шкідливих впливів.
Кожна волосина від кореня до зовнішнього кінця утворена із трьох шарів: кутикули, коркової та мозкової речовини (рис. 36).
Кутикула — зовнішня оболонка волосини являє собою ороговілі клітини, які прилягають одна до одної, як черепиця. На здоровому волоссі клітини кутикули щільно прилягають одна до одної.


Рис. 35. Будова волосини (нижньої частини): 1 — фолікулярний канал; 2 — внутрішня епітеліальна піхва; 3 — межа внутрішньої епітеліальної піхви; 4 — піхва із сполучної тканини; 5 — шар Генле; б — шар Гекслі; 7 — кутикула піхви; 8 — кутикула волосини; 9 — медула; 10 — матрикс; 11 — сальна залоза; 12 — ороговіла частина волосини; 13 — м'яз, який піднімає волосину; 14 — кератогенна зона; 15 — перекератинізаційна зона; 16— надцибулинна зона; 17 — критичний рівень

Рис. 36. Будова волосини (верхньої частини)
Але якщо вони з яких-небудь причин починають настовбурчуватися, то волосся стає тьмяним, ламким, починає сіктися, зачіска втрачає об'єм.

Ви бачите тільки 30% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.