Книжки по товарознавству

Фарби для волосся

Пешук. Технологія парфумерно-косметичних продуктів

Фарби для волосся поділяють на рослинні та штучні (синтетичні).
Рослинні фарби
До рослинних фарб відносяться хна та басма.
Хна — це висушене та розтерте листя лавсонії жовто-зеленого кольору. Зіпсована фарба із хни має червонуватий відтінок.
Басма — сірувато-зелена фарба із листя індігофери.
Обидві фарби випускають у вигляді порошків. Для фарбування використовують лише хну або суміш хни та басми. Басму самостійно не використовують. Хна забарвлює світле волосся в руді тони — від золотисто-жовтого до каштанового. Темному волоссю надає червонуватого та рудуватого відтінку. Колір чорного волосся хна практично не змінює.
Хна разом з басмою дає різні відтінки від світло-каштанового до чорного. При регулярному вживанні поліпшується стан волосся шкіри голови, зміцнюються корені волосся, підсилюється їхній ріст, зменшуються утворення лупи, випадіння волосся. Волосся пофарбоване хною та басмою, отримує гарні відтінки, блиск, еластичність, легко розчісується.
Останніми роками косметична промисловість стала випускати новий вид рослинних фарб на основі хни та басми, котрі дозволяють надавати волоссю небачені раніше кольори: баклажан, рубін, бургунд, тіціан, а також безбарвну хну. Хну безбарвну («Стимул-Колор», м. Москва) виробляють із листя молодих рослин Христові Тернії, які ростуть в Ірані. Волосся не фарбує, але при митті голови зміцнює та лікує волосся і шкіру голови. Можна використовувати її як очищувальну маску для обличчя, а також додавати у ванну для зняття подразнення. При цьому шкіра тіла пом'якшується.
Штучні фарби для волосся
Штучні фарби поділяються на:
— шампуні відтінювапьні, фарбувальні;
— фарби для волосся;
— освітлювальні фарби.
Шампуні відтінювапьні, фарбувальні та підфарбовувапьні
Відтінювальні шампуні надають волоссю при митті легких відтінків. Вони не містять окисників і тому є найнешкідливішими. Шампуні зафарбовують волосся неглибоко та нетривало. Барвники змиваються вже після три-чотириразового миття голови. Це дозволяє відносно часто змінювати колір волосся без шкоди для нього. Інтенсивність відтінку залежить від початкового кольору волосся, тривалості його оброблення та стану волосся. Шампуні містять у своєму складі корисні домішки, які сприяють зміцненню та відновленню структури волосся. Воно набуває красивого відтінку, стає еластичним та блискучим. Відтінювальні шампуні можуть бути рідкими та кремоподібними.
Для надання волоссю легких відтінків використовують шампуні «Татьяна», «Сільва», «Ірида», «Відтіночний шампунь», «Кле- рол» (США) та ін.
Наведемо коротку характеристику деяких з них.
«Татьяна» — спільне виробництво AO «Свобода» (м. Москва) та «Л'Ореаль» (Франція) — дозволяє отримати широкий спек- тор відцтінків: золотистий, попільний, коричневий, червоного дерева, чорного тюльпана, темно-фіолетового та сірого.
«Ірида» — розробка інституту ВНДІХімпроект (м. Київ) — для отримання попелястого відтінку сивого волосся.
«Камелія» (Болгарія) — з екстрактом ромашки для русого та світлого волосся.
«Горіх» — містить екстракт грецького горіху — для темного волосся.

Ви бачите тільки 29% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.