Книжки по товарознавству

Технологія виробництва зубних паст

Пешук. Технологія парфумерно-косметичних продуктів

Технологію виробництва зубних паст подано на прикладі рецептури, яка містить у своєму складі всі основні активні компоненти, характерні для зубних паст комплексної дії.
Склад %
1. Алюмінію гідроксид 40,00
2. Гліцерин 10,00
3. Сорбіт 10,00
4. Натрій карбоксиметилцелюлоза 1,60
5. Натрію лаурилсульфат 1,80
6. Кальцію гліцерофосфат 1,50
7. Натрію монофторфосфат 1,00
8. Двоокис титану 1,00
9. Сахарин 0,05
10. Віддушка 1,00
11. Вода очищена до 100,00
На рис. 41 показано блок-схему технологічного процесу виробництва зубної пасти.


Рис. 41. Блок-схема технологічного процесу виробництва зубної пасти
Опис стадій технологічного процесу
Підготовка виробництва
Технологічний процес виробництва зубної пасти проводиться згідно з вимогами санітарних правил та вимог, які наведені в стандарті підприємства «Санітарна підготовка виробництва зубних паст».
Підготовка сировини
Подрібнення сировини Гідроксид алюмінію відважують на вагах у збірник С-2, подрібнюють на молотковому млині РМ-3. На збірник, молотковий млин РМ-3 попередньо закріплюють етикетки, де вказано найменування сировини, її кількість, дату, номери серії, прізвище та підпис апаратника. Гідроксид алюмінію завантажують безперервно чистим сухим совком невеликими порціями, не допускаючи, щоб молотковий млин був перевантажений або працював ухолосту. Кількість зваженої та подрібненої сировини, номер партії сировини і дату апаратник відмічає в операційному листі та технологічному журналі.
Просіювання сировини Алюмінію гідроксид просіюють на віброситі ГФ-4, використовують сито №61 з розміром отвору 0,09±0,015 мм. Кальцію гліцерофосфат та натрію монофторфосфат зважують на вагах і завантажують у збірник С-6. Потім його просіюють на віброситі, використовуючи капронову сітку №61 з розміром отворів 0,09± 0,015 мм. Просіяну сировину збирають у збірники, на які закріплюються етикетки із зазначенням найменування сировини, її кількості, серії, прізвища та підпису апаратника. Кількість зваженої і просіяної сировини, номер партії сировини та дату апаратник відмічає в операційному листі й технологічному журналі. Просіяна сировина передається на стадію «Отримання зубної пасти».
Приготування розчину лаурилсульфату натрію У реактор Р-10 із вимірника завантажують частину очищеної води. Води беруть у п'ять разів більше, ніж вага лаурилсульфату.

Ви бачите тільки 27% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.