Книжки по товарознавству

Пудра. Класифікація, склад і технологія отримання

Пешук. Технологія парфумерно-косметичних продуктів

Пудра — це порошкоподібна ароматизована тонко подрібнена однорідна суміш органічних і мінеральних речовин, призначена для запобігання шкіри обличчя від шкідливого атмосферного впливу, а також для надання обличчю гарного вигляду, маскування недоліків, які є на ньому (блиск, блідість, почервоніння та ін.).
Вона належить до числа виробів декоративної косметики і користується великим попитом у споживачок. ЇЇ виробляють у порошкоподібній, рідкій і спресованій компактній формі.
Пудра повинна легко вбирати виділення шкіри, щоб усунути її блиск (особливо носа) і залишати легкий шар, під яким шкіра виглядає матовою, бархатистою. Для достатньої маскувальної здатності до її складу вводять тонкодисперсні окис цинку, двоокис титану і каолін.
Для того щоб пудра добре трималася на шкірі, не осипалася, надавала їй шовковистості та оксамитності, бархатистості, жирності і легкості, до рецептури пудри вводять стеарат цинку або магнію (5-15 %).
Пудра повинна щільно прилягати до шкіри і порівняно довго триматися на обличчі.
Пудри повинні ковзати по шкірі. Це досягається завдяки введенню до їх складу чистого білого тальку (30-40 %) і крохмалю.
Для досягнення бажаного відтінку до пудри додають барвники (еозин, косметичні фарби), нерозчинні у воді пігменти — охру, мумійо, умбру.
Для надання пудрі приємного запаху до її складу вводять ароматичні речовини — до 1 %.
Асортимент пудри класифікують за консистенцією, призначенням, за кольором і якістю.
Порошкоподібна (розсипна) пудра являє собою тонко подрібнену суміш основних компонентів пудри.
Компактна пудра — це порошкоподібна пудра, змішана з декстрином, патокою, агар-агаром чи карбоксиметилцелюлозою і спресована у вигляді таблеток чи пластинок.
До компактних пудр вводять жирові добавки: ланолін, віск, спермацет.
Рідка пудра — це суспензія розсипної пудри у водно-гліцериновому розчині з невеликими добавками спирту, спермацету, стеарину та іншими жировими компонентами косметики, а також зв'язувального агента: декстрину або гелю з крохмалю.
Кремоподібні пудри або тональні креми являють собою емульгосуспензію розсипної пудри у водно-гліцериновому розчині.
Особливу увагу при виготовленні пудри приділяють дрібності помолу мінеральних компонентів до частинок розміром 0,3- 2 мкм.
Пудра в кульках «метеорити» — являє собою кульки пастельного кольору в одній упаковці. «Метеоритову» пудру наносять пензлем. Уся гама кольорів дрібними частинками розподіляється по обличчю. Це розробка фірми «Guerlain».
Сучасні технологи дають змогу одержувати компактні і крем- пудри, наповнені дрібними бульбашками повітря, що робить їх дуже легкими, захищаючи шкіру від висихання та менше закупорюючи пори.
Пудра на аркушах паперу — суспензія пудри нанесена на один бік тонкого шершавого паперу з послідовним видаленням з нього вологи і стерину. Така пудра зручна в дорозі.
Пудра-духи (Франція) — наносять на тіло після прийняття ванни, упаковка аерозольна.
Залежно від типу шкіри пудру поділяють:
— для жирної шкіри;
— для сухої шкіри;
— для нормальної шкіри обличчя.
Пудра для жирної шкіри містить значну кількість крохмалю, який поглинає жирові виділення шкіри.
Пудра для сухої і нормальної шкіри жирніша, внаслідок підвищеного вмісту стеарату цинку.
За кольором промисловість випускає пудру:
— білу;
— рожеву;
— жовту (рашель);
— жовто-рожеву (колір тіла);
— колір засмаги;
— помаранчеву (персик).
Усі кольори пудри, крім білої, мають декілька відтінків.
Наприклад, рашель N9 1,2, 3, рожева має два ступені забарвлення, колір засмаги — темний і світлий.
За якістю порошкоподібна пудра поділяється на дві групи:
— «Екстра»;
— 1 групи.
Пудра групи «Екстра» — це тонко подрібнений однорідний порошок з високою криючою здатністю, що досягається додатковим подрібненням сировини і пудрової маси і просіюванням через сито з дуже дрібними отворами. Ця група придатна для будь-якого типу шкіри, оскільки до її складу входять високомо- лекулярні спирти, які добре пом'якшують шкіру. Пудра групи «Екстра» має приємний ніжний запах та оригінальну упаковку. Пудра І групи має меншу дисперсність, дешевші віддушки та просту упаковку.

Ви бачите тільки 33% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.