Книжки по товарознавству

Засоби від поту та засоби для прийняття ванн

Пешук. Технологія парфумерно-косметичних продуктів

Інші косметичні товари — це засоби від поту та засоби для прийняття ванн та душу.
Засоби від поту
Засоби від поту поділяються на дві групи:
— дезодоранти;
— антиперсперанти.
Дезодоранти запобігають розкладу поту, маскують його запах спеціально підібраними парфумерними композиціями.
Як антимікробні компоненти використовують заміщені феноли, ациклічні первинні сесквітерпенові спирти (фарнезол, фірма «Драгоко», Австрія), четвертинні солі амонію, трикпозан, ундециленову кислоту, ефірні олії лаванди, петрушки, м'яти, гвоздики, герані, лимона, помаранча; етиловий спирт теж проявляє антимікробну дію.
Дія антиперспірантів ґрунтується на частковому пригніченні Дії потових залоз — потовиділення. Таку дію виявляють сполуки алюмінію, цирконію, хрому, свинцю та заліза. Вони спричинюють звуження nop, тим самим зменшуючи потовиділення.
Це не завжди і не зовсім бажано, тому що потовиділення разом з виділенням сальних залоз утворюють на поверхні шкіри гідроліпідну захисну плівку, яка затримує втрати вологи шкірою, і не дає їй пересихати. Крім того, з потом із організму видаляються небажані токсичні речовини.
Найпоширеніший серед антиперспірантів — це алюміній гідрок- сихлорид (INCI name: Aluminum Chlorohydrate). Швейцарська фірма Clariant виробляє його у вигляді порошку (Locron Р) — 99,5% основної речовини або рідини (Locron L) — 50 % водного розчину.
Засоби від поту мають дезінфекційну та протизапальну дію, оберігають від грибкових захворювань долоні та стопи ніг. Проте далеко не всі антимікробні та антиперсперантні сполуки нешкідливі для організму людини.
Введення в дезодоранти великої кількості сильних антимікробних речовин може призвести до серйозних порушень біологічної рівноваги функціонування шкіри та зменшити її природну захисну реакцію щодо хвороботворних мікроорганізмів. Тому останнім часом перевагу надають не бактерицидним (які вбивають мікроорганізми) речовинам, а бактеріостатичним (які обмежують їх ріст та розмноження).

Ви бачите тільки 33% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.