Книжки по товарознавству

Зберігання парфумерно-косметичних товарів та туалетного мила

Пешук. Технологія парфумерно-косметичних продуктів

Загальні умови зберігання парфумерно-косметичних товарів та мила:
— підтримання в складських приміщеннях потрібного гідротермічного режиму;
— виключення можливості безпосередньої дії сонячних променів на товари;
— дотримання чистоти в приміщеннях складу, виключення псування товарів гризунами;
— належне розміщення та укладання товарів, додержання вимог товарного сусідства.
Вимоги до умов зберігання виписані в ГОСТ 27429-87, ГОСТ 28303-89, ГОСТ 28546-90 та технічних умовах на окремі види косметичних товарів.
Парфумерно-косметичні товари та мило повинні зберігатися в сухих, закритих, добре провітрюваних приміщеннях (на складах необхідно використовувати активне вентилювання). Температура повітря в складських приміщеннях повинна підтримуватися в межах від +5 до +25 °С, при зберіганні рідкого мила та вазеліну може бути нижчою ніж 0 °С, а шампунів — не нижчою від -20 °С. Верхня межа температури для всіх товарів має бути +25 °С, різкі коливання температури небажані.
Відносна вологість повітря повинна бути не вищою від 70 %, для туалетного мила — не вищою від 75 %.
Зберігання парфумерно-косметичних товарів та мила поблизу системи опалення неприпустиме.
За низьких температур парфумерні товари, лосьйони, зубні еліксири втрачають прозорість, мутніють, можуть утворюватись осади. Креми, губна помада, зубна паста тверднуть. Низькі температури небезпечні для рідких емульсійних кремів, у них викристалізовується вода, через що вони псуються.
За підвищеної температури та сухості повітря в приміщенні, близькості опалювальних приладів духмяні речовини в значній кількості випаровуються з косметики та туалетного мила.
Креми, губна помада, тверда туш, вазелін та інші подібні товари за високих температур розм'якшуються та деформуються.
Ці товари можуть витікати з тари, можуть руйнуватися флакони внаслідок розширення рідини.
ГОСТом на креми косметичні допускається незначне розшарування рідких кремів, якщо їх однорідність відновлюється після легкого збовтування. Допускається також поява тонкої оксидної плівки при зберіганні густих емульсійних кремів (типу «вода в жирі»).

Ви бачите тільки 37% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.