Книжки по товарознавству

Пакування, маркування і зберігання м'ясних консервів

Сирохман. Товарознавство м`яса і м`ясних товарів

М'ясні консерви фасують у металеві банки циліндричні і фігурні збірні і ціль-ноштамповані різної місткості (від 96 до 3020 см), з яких банка №8 місткістю 353,4 см" прийнята за умовну. Часом використовують і скляні банки, місткістю до 1 д\г\
Основним матеріалом для виготовлення металевої тари є жерсть електролітичного і гарячого лудження, а також алюмінієва лакована стрічка.
За товщиною шару олов'яного покриття жерсть поділяють на класи:
І. II, III — з однаковою товщиною покриття на кожній стороні листа;
ДІ, Дії, ДНІ — з диференційованим покриттям, тобто з різною товщиною на кожній стороні листа.
Перший клас жерсті гарячого лудження мас номінальне покриття з двох сторін на 1 м" 25 г, а другий клас — 33.6 г. У той же час для жерсті електролітичного лудження номінатьне покриття складає, г/м2: І — 2,8/2,8, II — 5,6/5,6, III — 8,4/8,4, ДІ — 2,8/5,6, Дії — 2,8/8.4, ДНІ — 5,6/8,4.
За способом виробництва банки бувають збірні і суцільні. Збірні банки складаються із корпуса, дна і кришки. За останні роки проводять зварювання корпусу жерстяних банок і часто використовують покриття їх емаллю або лаком на внутрішній і зовнішній поверхні. Завдяки цьому краще зберігається продукт і підвищується його довговічність та стійкість, а тара захищається від високої відносної вологості повітря.
Обов'язкове лакування передбачене для внутрішньої поверхні банок з білої версті електролітичного лудження і алюмінію, а зовнішня поверхня буває лакованою чи літографованою. У банках із жерсті гарячого лудження внутрішня поверхня не лакується, а зовнішня може бути нелакованою, лакованою, літографованою.
Банки можуть бути круглої, овальної і прямокутної форми. Суцільні банки готують із алюмінієвої стрічки у вигляді єдиного дна і корпусу.
Консервна тара повинна забезпечити тривале зберігання фасованої продукції без суттєвих змін, обмежений перехід речовин з матеріалу тари і її захисного покриття в'продукт, володіти термічною стійкістю під час стерилізації.
На виробництві збірних банок із білої жерсті гарячого і електричного лудження поступово міняють пропаяннй оловяно-свинцевий припой повздовжнього шва на зварний.
Частину м'ясних консервів випускають у полімерній тарі на основі вітчизняного ламістера та імпортного — стералкана. Ламістер готується на основі алюмінієвої фольги і поліпропілену. Тара з ламістера порівняно з жерстяною і алюмінієвою має ряд переваг: легко формується в різні типорозміри, у 5 разів легша жерстяної і в 1,5 рази — алюмінієвої, має високу корозійну стійкість, високі теплофізичні характеристики, але витримує температуру тільки до 120°С, характеризується високою корозійною стійкістю, простотою відкриття, а кришка виконує функцію етикетки. Тару з ламістера готують круглої і прямокутної форми місткістю ЗО, 50, 75, 100 115, і 260 см3.
Фірма General Electric Co. на основі промислової марки полікарбонату «Лексан» і поліефіраміду «Ультем» створила новий соекструдат «гепакс» термостійкість якого складає 132°С. До складу ламінатів, отриманих екструзією із «гепаксу», в якості непроникної заслонки вводять сополімер ЕВОН. Гігієнічність «гепаксу» дозволяє використовувати його у виготовленні тари для фасування продуктів дитячого харчування із стерилізацією їх за температурою 132°С протягом короткого проміжку часу.
Упаковка являє собою пакет із слоїстого матеріалу, що складається з полієфір-ного шару, алюмінієвої фольги і поліолефеїнового шару. Вона використовується для зберігання таких продуктів, як м'ясні фрикадельки, тушкованої яловичини, сосисок, м'яса курей, які можна стерилізувати в цьому пакеті аналогічно як і в консервних банках. Упаковка може витримувати температуру до 121°С. Завдяки меншому поперечному перетину пакета з готовим продуктом, порівняно з консервними банками, стерилізація здійснюється скоріше, що виключає перегрівання поверхні продукту і тим самим підвищує його якість, а економія часу на стерилізацію складає 30—50 %. Стоячі пакети складають конкуренцію традиційним видам упаковки. Пакети «Дой-Пак» для стерилізації продуктів готують чотирьохслойними. Склад ламінату дозволяє завантажувати пакет в автоклав з температурою повітря 120— 130"С на 30—60 хв., внаслідок чого термін придатності стерилізованого продукту в Цьому пакеті збільшується до двох і більше років. За даними розробників, упаковка характеризується достатньою механічною стійкістю — забезпечує стабільність властивостей сировини, розміщеної в ній, герметичністю, необхідним ступенем проникності, відповідає міжнародним стандартам за рівнем санітарно-гігієнічних характеристик.

Ви бачите тільки 39% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.