Книжки по товарознавству

Класифікація і товарознавча характеристика м'яса птиці

Сирохман. Товарознавство м`яса і м`ясних товарів

Класифікація м'яса птиці ведеться за рядом ознак.
Залежно від виду птиці розрізняють м'ясо курей, качок, гусей, індичок і цесарок.
За віком виділяють м'ясо молодої і дорослої птиці. У м'ясі молодої птиці (курчат, курчат-бройлерів, каченят, гусенят, індичат, цесарят) неокостенілпй кіль грудної кістки, неороговілий дзьоб, ніжна еластична шкіра на тушці. На ногах сухопутної птиці гладка, щільно прилягаюча луска і нерозвинуті, у вигляді горбиків шпори, каченят і гусенят — ніжна шкіра.
Тушки дорослої птиці мають окостенілий (твердий) кіль грудної кістки і ороговілий дзьоб. На ногах сухопутної птиці груба луска, а качок і гусей — груба шкіра. Шпори у півнів та індиків тверді.
За способом обробки тушки птиці ділять на напівпатрані, паграні і патрані з комплектом потрохів і шиєю. Маса остиглої напівпатраної тушки молодої птиці повинна бути не нижчою: курчат і цесарят — 480 г, курчат-бройлерів — 640 г, каченят — 1040 г, гусенят — 1580 г, індичат — 1620 г.
За вгодованістю і якістю обробки тушки птиці ділять на І і II категорії.
Тушки І категорії мають добре розвинуті м'язи, кіль грудної кістки не виділяється, відкладення підшкірного жиру на грудях і животі, а в тушок дорослої птиці і на спині.

Ви бачите тільки 36% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.