Книжки по товарознавству

Генератори змінного струму

Оснач. Товарознавство промислове обладнання, прилади, інструменти

Електричні машини, що виробляють змінний струм, називаються генераторами змінного струму. Генератори змінного струму можуть бути однофазними і трифазними (рис 2.5., 2.6).


Генератор змінного струму складається із магнітної системи і ротора, у якому індукується ЕРС. У генератора змінного струму немає колектора, а замість нього на валі укріплені контактні ( щіткознімальні) кільця (рис. 2.6.).
Магнітна система генератора служить для створення необхідного магнітного потоку і складається з полюсних сердечників і статора (нерухомої частини генератора).

Рис2.6. Схема однофазного чотирьохполюсного генератора змінного струму
В електричних машинах змінного струму рухома (обертова) частина називається ротором.
На роторі генератора знаходиться обмотка збудження, що є особливістю генераторів змінного струму. Це обумовлено тим, що генератори змінного струму виготовляються, як правило, великої потужності і мають велику швидкість обертання ротора.
Для обмотки збудження генератора змінного струму потрібне окреме джерело електричної енергії. Зазвичай таким джерелом є генератор постійного струму — збудник.

Ви бачите тільки 32% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.