Книжки по товарознавству

Насоси об'ємної дії

Оснач. Товарознавство промислове обладнання, прилади, інструменти

Поршневі насоси. Насоси цієї групи призначені для подачі води й інших рідин і представляють собою найпростіші гідромашини зі зворотно-поступальним рухом поршня. Насоси цієї групи складаються з наступних основних елементів: гідроциліндр (порожня ємність, по якій рухається рідина), рухомий поршень, вхідна труба для всмоктування рідини та вихідна труба для подачі рідини споживачу. За конструкцією поршневі насоси бувають односторонньої та двосторонньої дії.
Принцип дії поршневого насоса односторонньої дії розглянемо за допомогою рис.3.4. Поршень 2, розміщений у гідроциліндрі 1 здійснює зворотно-поступальні рухи і приводиться в дію електродвигуном.
При русі поршня вправо об'єм робочої камери збільшується, а тиск відповідно знижується. Це призводить до того, що рідина з резервуара всмоктується в робочу камеру по усмоктувальній трубі. При цьому усмоктувальний клапан пропускає рідину, а напірний клапан Кн закритий і перекриває доступ повітря до робочої камери. При русі поршня в зворотному напрямку під дією тиску рідини клапан Кд закривається, а напірний гідроклапан відчиняється і рідина виштовхується з робочої камери у вихідну трубу 5.


Рис. 3.4. Принцип дії насоса односторонньої дії
Принципова відмінність насосів двосторонньої дії полягає в тому, що робоча камера має дві ємності попереду та позаду поршня. При кожному русі поршня в одній ємності рідина всмоктується, а в іншій виштовхується і навпаки (рис. З.5.).

Рис. 3.5. Принцип дії насоса двосторонньої дії
Таким чином, подача рідини в насосах односторонньої дії проходить за два цикли, а двосторонньої дії за один або в два рази швидше.

Ви бачите тільки 21% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.