Книжки по товарознавству

Автономні хімічні джерела струму

Оснач. Товарознавство промислове обладнання, прилади, інструменти

Автономні хімічні джерела струму бувають двох типів -одноразового використання (гальванічні елементи) та багатократної дії (акумулятори).
Гальванічні елементи - джерела енергії, в яких хімічна енергія перетворюється в електричну. Основними конструктивними елементами є ємність, яка містить рідину (електроліт) або пасту, і два електроди. В результаті хімічної реакції один з електродів отримує позитивні заряди, а другий негативні. При підключенні клем електродів до електричного кола вироблена енергія віддається до цього кола.
В якості джерел струму використовуються марганцево-цинкові (МЦ), повітряно-марганцево-цинкові (ВМЦ), оксидно-ртутні (РІД), залізовугільні (ВЖД) гальванічні елементи.
Недоліками МЦ і ВІД сухих елементів і батарей є саморозрядження їх у процесі зберігання, великі межі зміни напруги при розрядженні, низька питома енергія на одиницю маси й об'єму.


Оксиднортутні елементи (РІД при однаковій початковій ЕР С порівнянно з елементами МЦ і ВМЦ мають утроє більшу питому енергію на одиницю об'єму. Однак оксидно-ртутні елементи значно дорожче елементів МЦ і ВМЦ. Через дефіцитність і високу вартість цинку бажано використовувати в якості негативного електрода якийсь інший метал, наприклад залізо.
Залізовугільні лужні елементи ВЖД застосовують для живлення радіопристроїв у важкодоступних для обслуговування місцевостях. Питома енергія на одиницю об'єму і маси елементів ВЖД вище, а ЕРС нижче, чим в елементів ВМЦ. Елементи ВЖД допускають тривале зберігання і нормально працюють при температурі вище 0°С.

Ви бачите тільки 35% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.