Книжки по товарознавству

Характеристика окремих видів кабельної продукції

Оснач. Товарознавство промислове обладнання, прилади, інструменти

За умовами застосування проводи і кабелі підрозділяються на установочні, монтажні, обмотувальні.
Установочні проводи
Установочні проводи призначені для розподілу електричної енергії в силових і освітлювальних установках при нерухомій прокладці на відкритому повітрі й усередині приміщення, а також при відкритій прокладці.
Проводи виготовляють на напругу 380, 660, 1100 В змінного струму. Струмоведучі жили проводів виготовляють із мідного або алюмінієвого дроту, різних типів (І, II). Проводи можуть мати гумову або поліетиленову ізоляцію.
Для проводки в житлових приміщеннях зазвичай застосовують установочні проводи з мідними жилами перетином 0,75; 1; 1,5; 2,5 і 4 мм2, з алюмінієвими жилами - 2,5; 4; 6 мм2. Для електричних приладів необхідні проводи зі збільшеним перетином.
Основні способи маркірування установочних проводів, які випускаються в даний час, співпадаються з існуючими раніше.
Маркірування проводів представляє собою сполучення літер, наприклад: АПР, ПРТО, ПГВ, ПРДШ. Перша літера в позначенні марки проводу - А або П. Буква А вказує на те, що жили проводу алюмінієві; якщо цієї літери на початку запису марки немає, то жили мідні. Літера П, що стоїть на першому місці (або на другому при наявності літери А) позначає, що даний виріб - провід. Інші літери показують наступне:
Р - ізоляція гумова,
В - ізоляція полівінілхлоридна,
П (якщо стоїть наприкінці марки) - ізоляція поліетиленова,
О - провід укладений у загальну просочену бавовняну оп-літку,
Ш - провід укладений в оплітку з лавсанового шовку,
Л - провід покритий лаком,
Т - провід призначений для прокладки в трубах,
Г - гнучкий провід (багатодротовий),
Д - провід подвійний, гнучкий,
ПП (попереду може не бути літер чи стояти літера А; після них є літера, що вказує на вид ізоляції, Р, В або П) - провід із двома або трьома однодротовими жилами; цей провід називають також плоским або стрічковим.
Частіше усього установочні проводи мають від 1 до 4 жил, ізольованих одна від одної, а стандартні площі перетину жил від 0,5 до 500 мм2: 0,5; 0,75; 1,0; 2,5; 4,0; 6.0; 10; 16; 25; 35;50; 70; 95; 120; 150; 185; 240; 400; 500. Щоб одночасно зазначити марку проводу, кількість жил у ньому і площу їх перетину, запис роблять у наступному виді: ПРТО-2х1,5, АППВ-Зх2,5 і т.ін. Перша після літер цифра вказує на кількість жил, а за знаком множення зазначена площа перетину жили (у мм2).

Ви бачите тільки 26% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.