Книжки по товарознавству

Пайка металів і сплавів

Оснач. Товарознавство промислове обладнання, прилади, інструменти

Сутність і схема процесу
Пайка - це з'єднання металевих заготівок без розплавлення за допомогою присадкового сплаву (припою), що має температуру плавлення нижче основного металу. Розплавляючись, припой заповнює зазор між заготівками, при охолодженні він кристалізується і забезпечує міцний зв'язок між ними.
Якість паяного з'єднання визначається чистотою поверхонь заготівель, що з'єднуються, тому їх попередньо очищають, обезжирюють і видаляють оксиди, при пайці забезпечується міжатомний зв'язок між припоєм і основним металом.
За технологічною ознакою пайку розділяють на капілярну, дифузійну, контактно-реактивну, реактивно-флюсову і пайку-зварювання. Частіше усього застосовують перший й останній різновиди пайки.
Способи пайки
В основу класифікації способів пайки покладені використовувані джерела нагрівання.
Пайку також можна проводити, занурюючи деталі у розплавлені солі або припой. В останньому випадку паяють, як правило, деталі складної форми зі сталей, мідних і алюмінієвих сплавів.

Ви бачите тільки 45% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.