Книжки по товарознавству

Обладнання для електрофізичних і електрохімічних методів обробки

Оснач. Товарознавство промислове обладнання, прилади, інструменти

Електрофізичні й електрохімічні методи обробки матеріалів засновані на фізичних або хімічних явищах, що виникають при дії на матеріал електричного струму, ультразвуку, світлового променя або плазми. Ці методи універсальні і використовуються для обробки матеріалів, що важко оброблюються: твердих сплавів, високолегованих сталей, германія, кремнія та ін.
Існують наступні методи обробки матеріалів: електроерозійний, електрохімічний, ультразвуковий, світлопроменевий, плазмений та ін.
Електроерозійний метод. Робота електроерозійних верстатів заснована руйнуванні матеріалу оброблюваної заготовки під дією електричних зарядів. Залежно від способу подачі енергії розрізняють електроіскровий, електроімпульсний і електроконтактний режими.
При електроіскровій обробці між двома електродами, розміщеними в діелектричній рідині (нафтове масло або його суміш із гасом), виникає іскровий розряд, джерелом якого є спеціальний імпульсний генератор. Один з електродів (анод) - оброблювана заготівка, інший (катод) - інструмент. Процес обробки полягає в послідовному збудженні дугових розрядів малої тривалості (соті частки секунди) між електродами; при цьому на поверхні анода виникає висока температура, що викликає миттєве розплавлення і внаслідок випаровування невеликого об'єму металу утворення на його поверхні лунки.
Цей процес називається ерозією. Він відбувається при визначеному зазорі між електродами. Для дотримання цього зазора верстати мають контролюючу систему й автоматичну подачу електрода-інструмента.
Електроіскрові верстати використовують для утворення отворів будь-якої форми, профільованих контурів при виготовленні штампів, для заточення інструменту з твердих сплавів і інших важкооброблюваних матеріалів. Ці верстати прості, портативні і зручні в роботі, однак вимагають великих витрат електроенергії й електродів і малопродуктивні.
Більшою продуктивністю володіють електроімпульсні верстати, у яких використовуються імпульсні розряди більшої тривалості і потужності. Це дозволяє обробляти на них великі заготовки, наприклад прес-форми або штампи. Імпульсні розряди створюються спеціальними генераторами імпульсів. Інструментом є анод, а заготовкою - катод. Обробка ведеться в рідкому середовищі. Інструмент виготовляють із міді, алюмінію, графіту та ін.
Верстати для електроімпульсної і електроіскрової обробки утворюють розмірний ряд, у якому в якості основного параметра обраний розмір столу. До цього ряду відносяться електрое-розійні копіювально-прошивальні координатні верстати високої точності 4Д722АФ1, 4Е723 і ін., електроімпульсний копіювально-прошивальний верстат 4726. Випускають ряд верстатів для профільної вирізки дротовим електродом, у якому електродний дріт перемотується при визначеному натягу з котушки, що подає, на прийомну, прорізаючи в результаті елек-троерозії оброблювану заготовку.

Ви бачите тільки 37% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.