Книжки по товарознавству

Деревообробні верстати

Оснач. Товарознавство промислове обладнання, прилади, інструменти

Деревообробні верстати призначені для механічної обробки деревини, із якої виробляють численні напівфабрикати і вироби: пиломатеріали, фанеру, деревинно-стружкові і деревин-новолокнисті плити, будівельні деталі, меблі, музичні інструменти, спортивний інвентар, деталі транспортних засобів та ін.
Деревообробні верстати мають цілий ряд спільних ознак із металорізальними. їх також класифікують за ступенем універсальності - універсальні, спеціальні і спеціалізовані; ступенем автоматизації - ручні, напівавтомати й автомати. У них подібні основні вузли: станина, шпиндель, робочий стіл та ін. У той же час ці верстати специфічні, що пов'язано з їх призначенням і властивостями оброблюваного матеріалу. Відрізняється і система умовних позначень моделей. Вона включає перші літери найменування верстата і цифри, що позначають один із найважливіших параметрів верстата або оброблюваної деталі, а також номер моделі.
Види деревообробних верстатів і їх буквеної індексації
♦ Лісопильні вертикальні рами: одноповерхова - Р; двоповерхова - 2Р.
♦ Лісопильні горизонтальні рами - РГ.
♦ Стрічковопильні верстати: столярні - ЛС; ділильні - ЛД;
♦ Для поздовжньої розпиловки колод - ЛБ.
♦ Круглопильні верстати для поздовжньої розпиловки колод (із подачею на візку) - ЦДТ; пиломатеріалів - ПД; прирізні - ЦДК.
♦ Круглопильні верстати для поперечної розпиловки: балансирні - ЦКБ; маятникові - ЦМЕ.
♦ Супортні (із прямолінійним переміщенням пилки) - ЦПА.
♦ фугувальні - СФ.
♦ Рейсмусові верстати - СР.
♦ Фугувально-рейсмусові верстати - ФР.
♦ Чотирибічні поздовжньо-фрезерні станки - С
♦ Шипорізні верстати: для рамного шипа - односторонні -ШО, двосторонні - ШД; для обробки ящикового прямого шипа - ПІП, для шипа типу «ластівковий хвіст» -ШЛХ.
♦ Фрезерні верстати - Ф.
♦ Свердлильні станки - СВ.
♦ Свердлильно-фрезерні (пазовальні) верстати - СВП.
♦ Ланцюговодовбальні верстати - ДЦ.
♦ Токарні верстати - Т.
♦ Круглопалочні верстати - КП.
♦ Шліфувальні верстати - ШЛ.
Приклади позначень верстатів: ЛД125-1- верстат стрічко-вопильний ділильний (ЛД) із пильними шківами діаметром 1250 мм (125 см), перша модель; С2Р12-2 - верстат рейсмусовий двосторонній (С2Р) із максимальною шириною обробки 1250мм (12ЭМ), друга модель.

Ви бачите тільки 31% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.