Книжки по товарознавству

Металорізальний інструмент

Оснач. Товарознавство промислове обладнання, прилади, інструменти

До металорізального інструмента відносять різці, фрези, свердла, зенкери, зенківки, розгортки, протяжки, зуборізній, різьбонарізний і різьбонакатний інструмент.
Основною формою ріжучого інструмента є клин. Форма і розмір ріжучих кромок інструмента залежать від властивостей оброблюваного матеріалу й умов, у яких відбувається процес різання. Самим простим ріжучим інструментом у формі клина є різець. Всі інші інструменти - свердла, розгортки, фрези являють собою видозмінену форму клина.
Різець. Представляє собою однолезовий металорізальний інструмент і складається з голівки, тобто ріжучої частини різі і і стрижня, який служить для його закріплення. Виготовляю різці (або ріжучі пластини для різців) із матеріалів високої твердості, що перевищують твердість оброблюваного матеріалу: з вуглецевої, легованої, швидкорізальної інструментальної сталі, твердих сплавів, мінералокераміки.
Різці поділяються на наступні групи:
♦ за технічними групами верстатів (токарські, стругальні, довбальні);
♦ за виконуваними роботами (токарські прохідні прямі, прохідні упорні, підрізні упорні, підрізні прямі, підрізні торцеві, прорізні, канавкові, відрізні, розточні, галтельні, стругальні прохідні, стругальні чистові, підрізні, канавкові, довбальні прохідні і прорізні для нарізування зовнішньої і внутрішньої різьби і т.ін.);
♦ за напрямком подачі (поздовжні, радіальні, тангенціальні);
♦ за оброблюваним матеріалом (для металу, дерева, полімерних матеріалів);
♦ за конструкцією (суцільні, зварні, збірні з механічним кріпленням багатогранних твердосплавних пластинок)
У крупносерійному виробництві на спеціальних верстатах, як правило, застосовують різці, оснащені пластинами з твердих сплавів. Пластини з твердих сплавів з'єднують із державкою різця пайкою, а з мінералокераміки - за допомогою різних механічних пристосувань.
Фреза. Представляє собою багатолезовий ріжучий інструмент для обробки матеріалів на фрезерних верстатах. Виготовляють фрези з легованих і швидкорізальних інструментальних сталей і з вставними ножами, оснащеними твердосплавними пластинками.
Фрези класифікують за наступними ознаками:

Ви бачите тільки 33% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.