Книжки по товарознавству

Електричні апарати

Оснач. Товарознавство промислове обладнання, прилади, інструменти

Для нормальної експлуатації електроустаткування необхідно мати спеціальні апарати і пристрої, за допомогою яких здійснюються пуск і контроль за роботою електроустаткування, а також захист від перевантажень і аварійних режимів роботи.
Електричні апарати підрозділяють на два види - апарати високої напруги й апарати низької напруги. Апарати першого виду працюють у мережах, номінальні напруги яких визначаються десятками і сотнями тисяч вольт. Апарати другого виду призначаються для використання в електричних мережах напругою до 1000 В.
Апарати включення
Ці апарати призначені для включення та відключення електричних ланцюгів за командою оператора. До них відносяться рубильники, кнопкові пускачі, пакетні вимикачі, штепсельні розйоми, мікроперемикачі і кулачкові перемикачі.
Рубильники. Рубильники застосовуються в основному в якості роз'єднувачів для розмикання і замикання електричного ланцюга вручну і лише рідко для включення і відключення різного технологічного устаткування. Застосовуються рубильники з боковим і центральним приводами на струм 60, 100, 200 А і напругу 220 і 380 В.
Кнопкові пускачі. Кнопковий пускач представляє собою трьохполюсний вимикач, замикання контактів здійснюється шляхом натискання на кнопку "Пуск". Розмикання контактів відбувається при натисканні на кнопку "Стоп". Вони випускаються в захищеному виконанні і розраховані на струм до 12,5 А і споживану потужність не більш 2,5 кВт.
Пакетні вимикачі. Вони значно компактніші рубильників і монтуються з виводом на панель тільки рукоятки, що забезпечує безпеку роботи обслуговуючого персоналу.
Пакетні вимикачі в основному застосовуються для включення і виключення електродвигунів і випускаються на струм 10 і 25 А при напрузі 220 В, в одно-, двох- і трьохполюсному виконаннях.
Ці вимикачі можуть застосовуватися і при напрузі 380 В, але припустима величина струму для них знижується відповідно до б і 15 А. При номінальних розмірах струму і напруги і коефіцієнті потужності 0,8 пакетні вимикачі витримують 20 000 переключень. Частота переключень не повинна перевищувати 300 разів на годину.
Крім пакетних вимикачів широко застосовуються і пакетні перемикачі. У пакетному перемикачі тільки одне положення відповідає відключеному стану устаткування, а інші - включення.
Пакетні вимикачі і перемикачі представляють собою компактні електричні апарати, призначені для досить складних переключень у декількох електричних ланцюгах і мають великі переваги в порівнянні з рубильниками.
Вони мають малі габарити, зручні в монтажі. Дуга гаситься в замкнутому об'ємі, без викиду полум'я і газів. Контактна система дозволяє управляти одночасно великою кількістю ланцюгів. Вимикачі мають високу вібро- і ударостійкість.
Умовне позначення пакетних вимикачів складається з трьох літер і груп цифр, що йдуть за літерами. Літери позначають вид апарата керування й особливості конструкції: М - металевий корпус, К - кулачковий. Перша група цифр позначає число полюсів, друга - номінальний струм при постійній напрузі 220В. Позначення ПВМЗ-100, наприклад, розшифровується в такий спосіб: пакетний вимикач, корпус металевий, робить розмикання трьох полюсів, номінальний струм при постійній напрузі 220 В - 100 А.
Штепсельні розйоми.Для підключення до мережі переносних і пересувних електричних машин і електротеплових апаратів застосовуються штепсельні розйоми, що виготовляються різного типу, виду і розміру.
Розміри і товщина контактних штирів залежать від потужності і напруги, струму. Штепсельні розйоми, що складаються із розетки і вилки, застосовуються в ланцюгах однофазного струму. Трьохконтактні розйоми використовуються для однофазного струму, але при цьому 3-й контакт з'єднаний з заземлюючим приводом.

Ви бачите тільки 36% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.