Книжки по товарознавству

Кондитерські товари на ринку України

Сирохман. Товарознавство цукру, меду, кондитерських виробів

Ринок кондитерських виробів України за насиченістю і асортиментом наближається до європейських країн. Кондитерські вироби включають близько 2000 найменувань, з яких понад 90 % ринку солодощів належить вітчизняній продукції. В Україні їх виготовляють понад 800 підприємств, які розміщені достатньо рівномірно та відповідають густоті населення.
За даними Держкомстату України, протягом останніх 20 років найбільший об'єм випуску кондитерських товарів у країні був у 1991 р. (1111 тис. т), після чого він поступово скоротився (у 1995 р. до 315 тис. т), а далі зростав (рис. 4.1).


Протягом 2003—2005 pp. більш інтенсивно зростало виробництво шоколаду і продукції, що включає какао-продукти (табл. 4.1).
Виробництво шоколаду та інших продуктів з вмістом какао на одну особу щорічно збільшувалось: 2003— 4,3 кг, 2004— 5,1, 2005 р. — 6,0 кг, тоді як виробів кондитерських з цукру (включаючи білий шоколад) без вмісту какао — коливалося відповідно6,1 6,5 і 6,1 кг.
Натомість частка кондитерської продукції у структурі роздрібного товарообороту поступово знижувалась: у 2003 р. - 3,6 %, 2004 — 3,4, 2005 р. — 3,1 %.
Таблиця 4.1
Випуск кондитерських виробів в Україні в розрізі груп за 2003—2005 роки, тис. т


Група борошняних кондитерських виробів займає близько 42 %, шоколадних — 30 %, а цукристих, що не містять какао, — 28 %.
За останній період збільшилось виробництво вітчизняних рулетів — у 2005 році — 7,7 тис. т. На перспективу більшість спеціалістів вважають, що ринок борошняних кондитерських виробів буде розвиватись за рахунок випуску багатошарового і глазурованого печива, пряників і печива з начинками. Оператори ринку прогнозують, що в найближчий час на ринку буде переважати фасований товар. Серед основних порушень у виготовленні печива, пряників та інших виробів називають занижену або завищену частку цукру і жиру, підвищену вологість виробів та деякі інші.
Корпорація «Формула смаку» планує побудувати в Кіровограді фабрику борошняних кондитерських виробів з вартістю проекту в EUR 2,5—3 млн.
У кондитерській промисловості в умовах ринкової економіки спостерігаються процеси об'єднання і концентрації підприємств (табл. 4.2).
Таблиця 4.2
Випуск кондитерської продукції основними виробниками в Україні в 2004—2005 роках


Основними виробниками шоколаду і аналогічних виробів є кілька об'єднань (табл. 4.3).
Таблиця 4.3
Виробництво шоколаду і аналогічної продукції у 2004—2005 роках


За порівняльній період випуск борошняних кондитерських виробів зріс на 10,9 % — до 414,3 тис. т і займає вагому частку у структурі кондитерського виробництва (41,4 %) (табл. 4.4).
Таблиця 4.4
Випуск борошняних кондитерських виробів в україні, тис. т


Серед компаній-виробників кондитерської продукції виділяються такі лідери:
• Компанія Roshen займає близько 25 % ринку кондитерської продукції і включає Київську, Вінницьку, Маріупольську та Кременчуцьку кондитерську фабрики. Вона є новим власником кондитерської фабрики Klaipedos Konditerija у Литві (м. Клайпеда), а також Липецької та Брянської кондитерських фабрик у Росії;
• ЗАТ кондитерська компанія «АВК» складає близько 15 % українського кондитерського ринку. За результатами 2006 р. вона займає 23,2 % ринку шоколадних виробів, 7,3 % цукристих і 7,2 % — борошняних.
Основні зусилля «АВК» зосереджує на розвитку своїх торгових марок і брендової продукції («Шедевр», «ШокоЬоує», «Клубжеле», «Жувіленд», «Тайго», «Фрутта», «Шарлі», екст- рузійні продукти «Бам-Бук» і «Бамбушики» — хрусткі палички з начинкою).
Ринок шоколадної глазурі складає досягає 25 тис. т. Ринкова частка «АВК» в Україні складає близько 80 % для покриття кондитерських виробів і до 50 % на ринку м'якої глазурі (для покриття морозива і сирків). Об'єднання розробило понад 50 видів кондитерської глазурі, першим почало випускати глазур на основі елітних сортів какао продуктів, а також глазурі крем-брюле, йогуртової і бісквітної. Зростає частка крапельної глазурі. Цей спосіб виготовлення більш сучасний і технологічний на відміну від «монолітного» способу виробництва.
Перехід на крапельну технологію суттєво поліпшує якість глазурі, спрощує її використання кінцевими споживачами. Передбачалось реалізувати в кінці 2005 року в крапельній формі близько 70 % всього об'єму.
Компанія «АВК» об'єднує Донецьку, Луганську, Мукачівську кондитерські фабрики, підприємства «Март» і «Бджола» (м. Донецьк), а з 2004 р. — і Дніпропетровську кондитерську фабрику. Завдяки залученню іноземного інвестора Westerg NIS Egterprise Fund (США) компанія «АВК» фінансує будівництво в Донецьку нової кондитерської фабрики;

Ви бачите тільки 29% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.