Книжки по товарознавству

Карамель льодяникова

Сирохман. Товарознавство цукру, меду, кондитерських виробів

Карамель льодяникову виробляють з карамельної маси, до складу якої входять смакові, ароматичні речовини і барвники. В числі нових видів використовують концентрат Флора, який отримують шляхом водно-спиртової екстракції коріння ревеня в присутності харчової соди з наступною фільтрацією і концентруванням.
Асортимент її різноманітний і з урахуванням типових ознак його можна згрупувати за декількома різновидностями.
Карамель льодяникова загорнута має вагоме значення у випуску. Всі види типової форми і однакового розміру: прямокутної— 220, овальної— 140 шт. в 1 кг. Вони відрізняються забарвленням і кислотністю: Барбарис— червоного, Дюшес (від франц. duchess — герцогиня — назва десертних сортів груші з соковитими плодами) — зеленого, Злітна — блідо-жовтого, Смак коли — коричневого кольору, Театральна, М'ятна — незабарвлені. М'ятну виробляють без додавання органічних кислот, Театральну — з включенням 5,91 кг/т, Барбарис і Дюшес — 9,85 кг/т, а Злітна — 20 кг/т лимонної кислоти.
Карамель Рошен в асортименті апельсин, вишня, лимон, ківі, зелене яблуко — прозора, з відповідними (оранжевий, вишневий, світло-жовтий, зелений та світло-зелений) кольором та ароматом, що забезпечується харчовими барвниками й ароматизаторами «сік апельсиновий», «вишня», «сік лимонний», «ківі», «зелене яблуко».
Карамель ВІТ + (апельсин, лимон) — прозора, зі слабким прохолоджуючим ефектом, відповідно до виду оранжевого або жовтого кольору. Рецептура карамелі включає сік концентрований апельсиновий/лимонний, харчові барвники Е110/Е102, ароматизатори «апельсин натуральний», «сік лимонний натуральний» і «рікола». Маса нетто упаковки — 38 г. Карамель NORD в асортименті — прозора, голубого (потрійна м'ята+евкаліпт — світло- зеленого) забарвлення, з вмістом відповідних ароматизаторів та барвників.
До прозорих видів карамелі відносять Рошен-евкаліпт-ментол, що включає ароматизатори м'ята-ментол, евкаліпт та м'ята, барвник зелений Е104/131 та Рошен-мікс, яка містить соки концентровані апельсиновий, лимонний, вишневий, яблучний й барвники зелений, тартразин Е102, жовтий сонячний захід Е110, понсо 4R Е124, індигокармін Е132, азорубін Е122. Цитрусовий мікс — прозора карамель з включенням соків концентрованих апельсинового, лимонного і грейпфрутового та барвників: жовтий сонячний захід, тартразин і понсо.
Карамель льодяникова Рошен джус (зелене яблуко, малина, персик, виноград, вишня, полуниця, апельсин, лимон) має добавку з концентрованого соку, до складу якої входить також спирт, інвертаза, відповідні ароматизатори «яблуко», «малина», «персик», «виноград червоний», «вишня», «полуниця», «апельсин», «лимон», харчові барвники. З використанням соків концентрованих апельсинового, лимонного, грейпфрутового виготовляють карамель Цитрусовий мікс.
З лікерно-молочною добавкою виготовляють льодяникову карамель Рошен-крем (з шоколадно-вершковим ароматом), Рошен-мілк (з ароматом молока) і Рошен молочний десерт (з горіхово-кремовим ароматом). Рецептура цих найменувань карамелі містить молоко згущене і какао терте. Гарантійний термін зберігання карамелі льодяникової з добавками становить 12 міс.
Карамель Талісман (йогурт-персик, йогурт-смородина) виготовляють з кольорової нетягнутої маси з фруктовими смаками і прошарком тягнутої незабарвленої карамельної маси зі смаком йогурту. Споживні властивості карамелі Лeo поліпшують додаванням згущеного молока, какао-порошку і ароматизатора «пряжене молоко». Карамель Амаретто— леденцева, з вершково- кавовим ароматом, яка має колір какао. У її складі передбачене какао терте, ароматизатор «кавовий».
Карамель Шипучка (апельсин, ситро, лимонад, мікс) виробляється з шипучою начинкою. Особливістю складу таких виробів є використання соди харчової, кислоти лимонної і молочної, ароматизаторів «апельсин», «тутті-фрутті», «лимонад», «лимон» та відповідних барвників (Е110, Е124, Е102, понсо 4R Е124Е). Для упакування використовується упаковка типу Флоу-пак (рис. 6.4).
Аеровану льодяникову карамель Бім-Бом випускають з використанням ароматизаторів «апельсин», «лимон», «яблуко- брусниця», «виноград червоний» та «полуниця».


Карамель льодяникову таблеткову виробляють без добавок і з добавками. Без добавок випускають карамель Спорт, Спорт (м'ятна), Райдуга, Прозора. Карамель Райдуга має вигляд квадратних таблеток із смужками і жилками, інші види виготовляють з нетягнутої маси. Карамель з добавками має більш високу харчову цінність, завдяки різним поліпшувачам. До складу карамелі Спорт (з крупкою арахісу) входить 25 % подрібненого смаженого арахісу, Соняшникова— 10 % смаженого ядра соняшника, У лукомор'я (з кунжутом)— 300 кг/т насіння кунжуту смаженого, 30,81 кг/т сухого молока і 31,47 кг/т масла вершкового. У вигляді таблеток або прямокутних брусків випускають карамель Буратіно з молочної карамельної маси. Для більшості цих виробів не нормується мінімальна кількість штук в 1 кг, оскільки випускають їх у тюбиках масою до 50 г.
Карамель льодяникову фігурну випускають штучною і ваговою: Фігурна, Фігурна (молочна), Півники на паличці, Карамельний сувенір, Лимонно-апельсинові часточки. До складу карамелі Фігурна (молочна) входить 486,3 кг/т молока згущеного. Всі вироби мають привабливу форму і колір, обмежену вологість і переважно загорнуті.
Карамель Рокс випускається кількох різновидів — мікро (діаметр 19 мм), міні на паличці (діаметр 22 мм), міді без палички і з паличкою (діаметр 29 мм), макси на паличці (діаметр 45 мм), супер на паличці (діаметр 58 мм). їх випускають у пакетах, подарункових боксах, в коробках під термоусадкою, в циліндрах різних діаметрів, а деякі і у блоках.
Карамель льодяникова видовжено-циліндричної форми

Ви бачите тільки 39% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.