Книжки по товарознавству

Пакування, маркування і вимоги до якості цукерок

Сирохман. Товарознавство цукру, меду, кондитерських виробів

Цукерки виготовляють загорнуті і не загорнуті, поштучні і фасовані, а також у вигляді сумішей та наборів. їх загортають в етикетку, етикетку з підгорткою, етикетку з фольгою, етикетку з підгорткою і фольгою або фольгу. Етикетка і підгортай повинні щільно облягати цукерки і легко від них відокремлюватись. У разі загортання цукерок на машинах допускається зміщенність фольги або підгортай відносно етикетки не більше ніж 2 мм і до 5 % цукерок недостатньо щільно загорнутих або з надірваними етикетками в місцях перекручування.
Цукерки випускають ваговими і фасованими. Фасують вироби у коробки, пачки або пакети окремими видами або в наборах. Цукерки загорнуті вагові збивні, суфле і лікерні укладають у ящики рядами масою нетто не більш як: лікерні — 6 кг, збивні — 8 кг, виготовлені за спеціальним замовленням масою нетто не більше ніж 6 кг, решту видів пакують у ящики укладанням або насипанням масою нетто не більш як у ящиках із гофрованого картону— 12; у дощатих або фанерних ящиках— 15 кг. Цукерки Вершкова тянучка і Малютка, що їх виробляють на ірисо- формувально-загортальних машинах, упаковують в ящики насипом масою нетто не більшою ніж 6 кг. Цукерки Пташине молоко випускають такою загорнутими та упакованим в баул.
Незагорнуті цукерки укладають в ящики рядами з перестиланням рядів пергаментом, підпергаментом, парафінованим папером або целофаном чи полімерними матеріалу, дозволеними МОЗ України масою нетто до 10 кг. Цукерки Ніжна помадка, Журавлина у цукровій пудрі, Фрукти, цукати та гріхи в шоколаді упаковують в ящики насипом масою нетто до 5 кг, цукерки Київська помадка — до 8 кг.
Маркування на етикетках цукерок включає назву підприємства- виробника, його місцезнаходження і назву цукерок; на коробках додатково: товарний знак, масу нетто, кінцевий термін споживання чи дату виготовлення і термін придатності до споживання, склад продукту із зазначенням назв харчових добавок, що входять до рецептури, інформаційні дні про харчову (білки, жири і вуглеводи) та енергетичну цінність у 100 г цукерок ккал; позначення стандарту, умови зберігання, штрих-код. Транспортна тара з цукерками маркується так само як і карамелі. Під час пакування коробок, пачок, пакетів у термоусадкову плівку не дозволено зазначати кінцевий термін споживання чи дату виготовленні і термін придатності до споживання на зовнішній стороні плівки.
На етикетках і споживчій тарі з цукерками для хворих на діабет додатково зазначають: символ, який характеризує належність продукту до групи виробів для хворих на діабет; вміст (розрахунковий) у 100 г продукту: ксиліту, сорбіту, іншого замінника цукру, загального цукру (у перерахунку на цукру) і жиру, г; добову норму вживання (сорбіту, ксиліту), що не перевищує 30 г, іншого замінника цукру— відповідно до рекомендації МОЗ України; напис «Вживати за призначенням лікаря».
Вимоги до якості цукерок. Якість цукерок оцінюють за зовнішнім виглядом, формою, структурою, смаком і запахом. Загорнуті вироби повинні мати цілу обгортку, що щільно їх облягає. Підгортка може виступати з-під етикетки не більше як на 2 мм.
Поверхня виробів має бути сухою, а глазурованих шоколадною глазур'ю — блискучою, трохи хвилястою, рівною, що повністю покриває корпус, без просвітів або мати малюнок на поверхні. Глазуровані вироби можуть мати просвічування або матовість нижньої сторони цукерок.
У цукерках, оздоблених різними сипкими напівфабрикатами до глазурування або після нього, допускається нерівномірне оздоблення поверхні та просвічення. Для цукерок із збивними, кремово-збивними, фруктовими і желейними корпусами, з корпусами типу нуги та ірисної маси допускаються очка, під час загортання на машинах — злегка надтріснута глазур, що не спричиняє просочування цукеркової маси.

Ви бачите тільки 32% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.