Книжки по товарознавству

Жувальна гумка

Сирохман. Товарознавство цукру, меду, кондитерських виробів

Жувальна гумка в основному надходить закордонних виробників, у тому числі Dirol Cadbury і Wrigley, які організували своє виробництво в Росії. Наприклад, Wrigley запустила нові бренди Airwaves і Ice White. Основні споживачі жувальної гумки — діти 10—15 років. Значна кількість товару надходить із Туреччини.
Вперше вона була вироблена у СІЛА в кінці 19 ст., а в Європі поширилась значно пізніше, але швидкими темпами. Деякі спеціалісти вважають, що жувальна гумка проявляє заспокійливу дію, поліпшує кровопостачання мозку, позитивно впливає на дихальні функції, очищує зуби від нальоту.
Частина виробів буває профілактичного призначення, завдяки поступовому виділенню відповідних препаратів під час тривалого жування. Рецептура жувальної гумки базується на синтетичній основі з додаванням розм'якшувачів, цукрів, кислот, ароматизаторів, антиокислювачів та ін. Особливо актуальними є вироби профілактичного і лікувального призначення:
— без цукру, на сорбіті, манніті або ксиліті;
— з додаванням речовин, що сприяють укріпленню зубної емалі або які пригнічують утворення і ріст у ротовій порожнині бактерій, відповідальних за карієс зубів;
— з додаванням препаратів (ментол, евкаліпт) для профілактики захворювань порожнини рота і горла.
Жувальна гумка складається із внутрішньої частини і оболонки у вигляді шару-покриття з різними добавками. Внутрішня частина може містити водорозчинну і нерозчинну фракції. Асортимент жувальної гумки формується за рахунок різних добавок до складу основи або покриття. Важливе значення також має співвідношення цих складових, спосіб їх фіксування тощо. Значна увага приділяється поліпшенню структури асортименту цих виробів шляхом включення різних біологічно активних речовин.
Розроблена жувальна гумка, яка містить розчинні і не розчинні у воді компоненти та 0,1—50 % частин полімерної поверхнево-активної речовини (зокрема склоподібного поліфосфату), близько 10 % води і 40—99 % матеріалоносія. Частини полімерної поверхнево-активної речовини помірно розчиняються у воді, забезпечують хрустку структуру, яка зберігається під час пережовування гумки, і проявляють активну дію на поверховість слизової оболонки ротової порожнини і зубів. До складу жувальної гумки також включають катіонний матеріал (зокрема кальцій), який регулює швидкість вивільнення поверхнево- активної речовини, та іони металу, що формують в'яжучі властивості складу.
Запропонована біорозкладна основа жувальної гумки, яка відрізняється поліпшеним розжовуванням. Основа гумки складається із розгалуженого полімеру на основі біорозкладних або гідролізованих груп складних ефірів. Добавка, що включається до складу гумки, також представлена розгалуженим полімером, що містить біорозкладні і гідролізовані групи складних ефірів.
Деякі види включають біорозкладний зіркоподібний полімер з кількома гілками або променями, що прикріплені до центральної багато функціональної сполуки на основі однієї чи більше сполук, що містять три і вище гідроксильних груп або аміногруп. Внаслідок полімеризації з розкриттям циклу розгалужень полімер може мати один або більше складних циклічних ефірів (LL— лактид DiD-лактид, гас-лактид, meso-лактид, гліколід), циклічних карі бонатів триметилкарбонат і циклічних амідів (капролактам).
Розроблена основа жувальної гумки, яка містить 5—56% співполімеру стиролу і бутадієну, 0—75 %, еластомірного пластифікатору із групи, що включає натуральну етерифіковану каніфоль і синтетичні терпенові смоли 1—65 % наповнювача і стабілізатора. Вміст зв'язаного стиролу у співполімері складає 1— 10 %. Основа може містити до 30 % воску із групи натуральних, синтетичних і нафтових восків та їх суміші і 0,5—40 % пом'ягчувача (твердий тваринний жир, гідрогенізовані рослинні олії, какао-масло, моностерат гліцерину, лецитин тощо). Наповнювач може бути на основі карбонату магнію і кальцію, подрібненого вапняку, оксиду титану, целюлозних полімерів тощо. Стабілізаторами можуть бути суміші, Що містять 12—15% а- токоферолу, 63—65 % у-токоферолу і 23—26 % 5-токоферолу.
Основу для жувальної гумки готують з використанням поліві- нілацетату. Вона має поліпшені органолептичні властивості, регулює виділення ароматичних речовин і не прилипає до поверхні зубів і зубних протезів на відміну від жувальної гумки, що готується на основі полівінілацетату. До її складу входять, %: еластомери — 5—25, емульгатори або допоміжні засоби — 5—30, добавки (карбонат кальцію і магнію, середній фосфорнокислий кальцій і їх комбінації) — 6—50, рослинні смоли або їх складні ефіри — 20—45 і антиоксиданти — 0—2. Еластомерами служать поліізобутилен, співполімери ізобутилену і ізопрену, співполімери етилену і бутадієну, чиклон, джелутонг, балатой, гуттаперчат та ін. Емульгаторами та допоміжними засобами можуть бути мо- ностеарат гліцерину, ацетильовані моногліцериди, гідрогенізовані жири, лецитин, триацетин і їх комбінація.
Розроблена основа жувальної гумки з використанням каучу- коподібного еластомеру (5—95 %) і еластомірного пластифікатору (0—75 %) із групи, що містить натуральні етерифіковані каніфолі і синтетичні терпенові смоли та наповнювачі (1—65 %). Стабілізування каучукоподібного складу досягають карнозино- вою кислотою, яку емульгують з лецитином або олією, іншими жирами або моногліцеридами. У стабілізовану систему можуть добавляти антиоксиданти (карнозол, розманол, розмаридифенол, токоферол, вітамін С).
Розроблена жувальна гумка з оптимальною консистенцією і швидким звільненням смако-ароматичних речовин. У цьому варіанті враховується оптимальне співвідношення основи, цукру, пластифікаторів, олій, смако-ароматичних речовин та інших компонентів.
Асортимент жувальної гумки поповнився різнокольоровою із хрустким прозорим покриттям. Вона складається із м'якої внутрішньої частини з ділянками, які забарвлені у різні кольори, і хрусткого зовнішнього шару, їстівного прозорого покриття, що містить спирт. Різні забарвлені ділянки містять відповідні ароматизатори. Гумку випускають у формі паличок, грудок, таблеток або кульок. Співвідношення між внутрішньою частиною гумки і матеріалом покриття може коливатись від 1:10 до 10:1. Виріб включає ефірну олію або фруктовий ароматизатор, а на поверхню наносять матеріал покриття у вигляді сиропу, в який додають 0,1—10 % кислот.

Ви бачите тільки 29% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.