Книжки по товарознавству

Дієтичні кондитерські вироби із зміненим вуглеводним складом

Сирохман. Товарознавство цукру, меду, кондитерських виробів

Вони призначені для споживання хворих цукровим діабетом, осіб з надлишковою масою тіла і ожирінням.
Для хворих цукровим діабетом розроблені спеціальні кондитерські вироби, що не містять цукор і не викликають гіперглікемію. До їх складу входять цукрозамінники, які ділять на натуральні (фруктоза, глюкозо-фруктозний сироп, ксиліт, сорбіт та інші) і синтетичні, одержані хімічним шляхом.
Фруктоза повільно всмоктується з кишок (у 2,3 раза повільніше глюкози) і мало впливає на рівень цукру в крові. Метаболізм її здійснюється без участі інсуліну, що дозволяє використовувати її у харчуванні хворих цукровим діабетом. У результаті досліджень у Фінляндії встановлено, що хворі з легким або добре контрольованим цукровим діабетом можуть споживати 1—1,5 г фруктози на 1 кг маси тіла на добу без негативної дії на метаболізм.
Асортимент кондитерських виробів для діабетиків досить різноманітний і представлений більшістю груп. Серед них найбільше різновидностей цукерок, переважно глазурованих шоколадною глазур'ю.
Цукерки. На суміші ксиліту (53 %) і сорбіту (17 %) готуються цукерки Пінгвін, смак яких поліпшений за рахунок внесеної лимонної кислоти, а запах— ароматизатора Апельсин. Випускаються фасованими в коробки масою нетто 100—150 г. Близькі до них за складом цукерки Глобус, Дикий медок і Росинка, в рецептурі яких додатково передбачене відповідне пюре: полуничне, абрикосове і чорносмородинове. Цукерки Помадно-полуничні мають корпус із помадної маси на ксиліті з додаванням полуничного пюре. Цукерки Фруктові на сорбіті готуються на яблучному і збагачені смородиновим пюре.
Підвищеним попитом користуються цукерки Лікерно-желейні і Лікерно-желейні з медом, в яких частка шоколадної глазурі на ксиліті складає 25 %. Корпус цукерок Лікерно-желейних готують на сорбіті та інвертному сиропі з включенням агароїду, лимонної і аскорбінової (1,05 кг/т) кислот. Корпус цукерок Лікеро-желейні з медом має більш високу харчову цінність завдяки використанню меду і аскорбінової кислота (1,32 кг/т).
Цукерки з праліновим корпусом: їжачок, Джерельце. Цукерки їжачок містять 22 % шоколадної глазурі, а до складу корпусу входить 16 % какао тертого і 30 % ядра горіха кешью жареного тертого.
Із шоколадно-молочного крему на ксиліті готуються цукерки Віра, які обсипані какао-порошком і відрізняються куполоподібною формою.
Цукерки Снігова королева мають корпус крем на кондитерському жирі і ксиліті між трьома шарами вафель і глазуровані шоколадною глазур'ю на ксиліті (38 %).
З грильяжним корпусом випускаються цукерки Грильяж медовий і Топольок.
Частина цукерок випускається неглазурованою: Камелія, Батончики діабетичні, Батончики з сорбітом, Батони з горіхом, Прохолода, Холодок, Льодинка, Чібіс, Фенікс.
Цукерки Льодинка готуються на основі праліне на ксиліті (36 %), з додаванням ядра горіха кешью смаженого (11 %), какао- порошку (10 %) і концентрату сухого білка сироватки (11 %).
Цукерки Чібіс приготовлені на сорбіті (41 %), ядрі горіха смаженого тертого (19 %) і подрібненого (7 %), з додаванням какао-порошку (10 %) і сухого незбираного молока (9 %).
Ірис. Для діабетиків випускають напівтвердий ірис на сорбіті (35 %) з додаванням горіхових жмихів (10 %), горіха смаженого подрібненого (16 %) і какао тертого (1,8 %).

Ви бачите тільки 29% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.