Книжки по товарознавству

Пакування і збереженість кондитерських виробів

Сирохман. Товарознавство цукру, меду, кондитерських виробів

Для багатьох груп кондитерських виробів перспективними є активні упаковки. Вони можуть включати регулятори вологості, поглинаючі кисню тощо. Регулятори вологості переважно складаються із пластикової упаковки, в середині якої розміщені осушуючі речовини. Розроблені такі полімерні матеріали, в яких поглинаючі вологи входять до складу полімеру. З метою забезпечення контактy повітря всередині упаковки з висушувачем полімерний матеріал має мікроскопічні канали, що з'єднують поглинач із внутрішнім газовим середовищем. Зовнішня сторона упаковки герметична і не пропускає вологу. Внаслідок цього вироби знаходяться у сухому повітрі, але попереджується розвиток мікроорганізмів. Додатково пакувальний матеріал може включати антимікробні речовини, які виділяються всередину упаковки, залежно від кількості поглинутої підсушувачем вологи. У пластикову упаковку можуть бути включені поглинаючі кисню, які не містять іонів заліза і утворюють моношар на її внутрішній поверхні. До таких поглиначів відносяться речовини на основі полібу- тадієна/поліефірів.
Плівки на основі поліолефінів (поліетилену, поліпропілену і їх сополімерів) фактично вважаються термоусадковими плівками нового покоління. Найбільш сучасними і якісними є термоусад- кові плівки на основі чистого лінійного поліетилену. Вони володіють високою міцністю, але на відміну від поліпропіленових плівок не деформують продукт. Завдяки багатошаровості плівки на основі лінійного поліетилену характеризуються високими бар'єрними властивостями. їх також відрізняє широкий діапазон можливої температури зберігання: від -80°С до +80°С.
Упаковка на основі нейлона MX D6 витримує високі температури і допускає теплову пастеризацію продуктів, що містяться в ній.
Фірма GLS Thermoplastic Elastomers (США) розробила і випускає новий полімер DynaFlex G2711 для харчових продуктів. Цей матеріал віднесений до найвищого класу VI з безпечності і може контактувати безпосередньо з продуктами.
Нові упаковки включають етилен вініловий спирт як газовий бар'єр і полідієн як поглинач кисню. Подібні властивості мають гнучкі пакувальні матеріали на основі бензоакрилату.

Ви бачите тільки 40% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.