Книжки по товарознавству

Фактори, які формують асортимент і якість електропобутових машин.Конструкційні матеріали

Полікарпов. Товарознавство електоропобутових машин

В асортименті електропобутових приладів електропобутові машини — одна з основних груп. Всяка електропобутова машина складається з таких основних частин:
— корпус;
-— електрообладнання;
— привод;
— робочий органу.
Кожна частина ЕПМ виконує конкретні функції і виготовляється з матеріалів, які повинні відповідати певним вимогам до них.
Корпус — несуча конструкція машини, і на ньому закріплюються всі інші частини електропобутової машини, через що до матеріалу, з якого виготовляться корпус, висувають особливі вимоги: він повинен бути достатньо жорстким, щоб видержувати навантаження решти частин машини і не змінювати свої властивості в процесі експлуатації.
Слід зауважити, що корпус деяких побутових машин (холодильники, пральні машини) складається з двох частин — зовнішньої і внутрішньої, які можуть виготовлятись як з одного матеріалу, так і з різних.
Зовнішні корпуси ЕПМ виготовляють з низьковуглецевих конструкційних сталей звичайної якості таких марок: СТ1, С Г2, СТЗ, 08КП, 08, 10КП, 10, 15КП, 15, 20.
Корпуси нескладної конфігурації виготовляється об'ємним штампуванням, а складної конфігурації— штампуванням з подальшим збиранням методом електрозварювання або контактного зварювання. В залежності від виду навантажень, які витримує корпус, для його виготовлення застосовують холоднокатані листи товщиною від 0,5 до 1,0 мм, а інколи — для покращання міцності і жорсткості — штампують ребра жорсткості.
Поверхню металевого корпусу із вуглецевих сталей фосфатують після чого ґрунтують фарбою МЧ-042, а потім двічі покривають емалевою фарбою MJI-12-01, МЛ-242, МЛ-283, ЕП-148, НЦ-2. Таке фарбування сприяє надійному захисту корпусу від можливої корозії під час експлуатації машини.
Деякі корпуси — пральні баки, пральні барабани, корпуси насадок кухонних комбайнів — виготовляють із нержавіючої сталі марок 12Х18Н9, 12Х18Н9Т, 12Х21Н5Т методом об'ємного штампування або штампування з наступною аргоновою електрозваркою.
Окрім сталей для виготовлення корпусу ЕПМ широкого застосування набули сплави алюмінію. Для цієї мети застосовують сплави алюмінію з магнієм і кремнієм підвищеної пластичності марок АВ, АД-31, АД-33, а також алюмінію з магнієм марок AM,-2, АМГ-3, АМг-5, АМг-6. Крім цих сплавів також застосовують конструкційні сплави алюмінію, міді, магнію — дюралюміни марок Ді, Д6, Діб, Д18, Д19. Способи формування такі ж, як для вуглецевих сталей, але маса таких корпусів значно менша в порівнянні з сталевими.
Поряд з металевими корпусами дедалі більшого застосування набувають корпуси, виготовлені з пластичних мас. До переваг виробів з пластмас можна віднести технологічність виготовлення, малий коефіцієнт теплопровідності, менша маса, хороші діелектричні властивості. Але такі вироби мають ряд істотних вад: у порівнянні з металевими вони швидше зношуються, під дією світла жовтіють і протягом певного часу втрачають товарний вигляд, менш міцні і довговічні.
Для цієї мети найчастіше використовують пластмаси на основі полістиролів. Це АБС-пластики (акрилобутадієновий стирол); ця пластмаса володіє високими механічними властивостями і стійкістю до високої і низької температур.
АБС-пластики вітчизняного виробництва за фізико-механіч- ними властивостями поділяються на чотири групи: середньої ударної в'язкості АБС-1308, АБС-1530, високої ударної в'язкості АБС-2501К, АБС-2512Е, АБС-2802Е, а також підвищеної теплостійкості АБС-0809Т, АБС-0804Т, АБС-1002Т.
АБС-пластики випускають у вигляді гранул діаметром до З мм і переробляють видуванням, литтям під тиском, термоформу- ванням або вакуум-формуванням.

Ви бачите тільки 28% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.