Книжки по товарознавству

Контактні пристрої матеріали для них

Полікарпов. Товарознавство електоропобутових машин

Електричним контактом називають місце переходу струму з однієї струмоведучої частини в іншу. Електричні контакти в залежності від функціонального призначення і роботи, яку вони виконують, поділяються на нерухомі і рухомі. Рухомі контакти, в свою чергу, діляться на комунікаційні і ковзні.
Нерухомі контакти — це затискачі різних конструкцій, які з'єднують між собою струмоведучі жили.
За конструкційною ознакою нерухомі контакти поділяються на гвинтові (кільцеві), гвинтові (вставні) і безгвинтові з пружинним затискачем.
Гвинтові контакти найбільш трудомісткі (кінець струмоведучої жили скручують в кільце). Від цих контактів поступово відмовляються, оскільки вони мають підвищену трудомісткість і незручні в експлуатації.
Широке застосування знайшли гвинтові (вставні) контакти. Перевагою цих контактів є те, що не потрібно робити кільце на кінці струмоведучої жили, і гвинти контактного затискача відкручуються не до кінця, струмоведуча жила вставляється між двома затискачами. Найменшу трудомісткість забезпечує при монтажі безгвинтовий пружинний контактний затискач, в який вставляється кінець струмоведучої жили.
Особливість конструкції контактних затискачів полягає в тому, що в них повинні використовуватись пружинячі пристрої (найчастіше пружинні шайби), які забезпечують постійний тиск на струмоведучі жили провідників. У тих же затискачах застосовують запобіжні пристрої (обмежуючі виступи, загини), які запобігають розтіканню дротиків струмоведучої жили з-під контактного затискача, а також дозволяють застосовувати гальванічні покриття, які б утворювали з алюмінієм електрохімічну пару.

Ви бачите тільки 23% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.