Книжки по товарознавству

Феромагнітні матеріали

Полікарпов. Товарознавство електоропобутових машин

Із всіх металів тільки залізо, нікель і кобальт мають властивість феромагнетизму. В зовнішньому магнітному полі ці метали сильно намагнічуються, і такі властивості широко використовуються в електротехніці. Основними характеристиками, які визначають магнітні властивості, є залишкова індукція Вг і коерцитивна сила Не.
Залишкова індукція Вг— це індукція, яка залишається в зразку після зняття зовнішнього поля (одиниця вимірювання — тесла, Тл).
Коерцитивна сила Не— це напруга магнітного поля зворотного знаку, необхідного для розмагнічування зразка, вимірюється в А/м.
Магнітна енергія пропорційна добутку Вг. Не, або, точніше, добутку ВгНсмах, оскільки Вг обмежена магнітним насиченням феромагнетику (заліза), то збільшення магнітної енергії досягається підвищенням коерцитивної сили Не.
Для отримання високої коерцитивної сили сталі повинні мати неврівноважену структуру; як правило, це мартенсит з високою щільністю дефектів будови.
Розрізняють три групи феромагнітних матеріалів: магнітно- тверді, магнітно-м'які і парамагнітні. Магнітно-тверді сталі і сплави застосовують для виготовлення постійних магнітів. Для постійних магнітів застосовують високовуглецеві сталі з вмістом вуглецю понад 1 %, які легують хромом (3 %) ЕХЗ, а також одночасно хромом і кобальтом ЕХ5К5, ЕХ9К15М2. Легуючі елементи підвищують, головним чином, коерцитивну силу і магнітну енергію, а також покращують температурну і механічну стабільність постійного магніту. Коерцитивна сила легованих сталей складає 4,8—12 кА/м, а залишкова індукція — 0,8—1,0 Тл.
У промисловості найчастіше застосовують сплави типу алніко (табл. 2.9); ці сплави тверді, крихкі і не піддаються деформації, через це магніти з них виготовляються литтям. Після лиття проводять тільки шліфування.

Ви бачите тільки 30% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.