Книжки по товарознавству

Електроізозалійні матеріали

Полікарпов. Товарознавство електоропобутових машин

Електроізоляційні матеріали, або діелектрики— речовини, які мають високий питомий електричний опір (до 10 Ом • м) і при нанесенні на струмоведучі частини електричного обладнання вони ізолюють а також розділяють струмоведучі жили проводів і шнурів.
За агрегатним станом діелектрики поділяються на:
— газоподібні (повітря, азот, вуглекислий газ);
— рідкі (мінеральне масло, трансформаторне масло, касторове масло, кремнійорганічне масло);
— пастоподібні (вазелін конденсаторний, змазка Ц1АТІМ-201);
— тверді (електрофарфор, текстоліт, гетинакс, ебоніт, слюда, фенопласти, амінопласти й ін.);
— еластичні в тонких шарах (просочений папір, просочені нитки і тканини, гума, поліетилен, поліпропілен, полівінілхлорид);
— порошкоподібні (кварцовий пісок, оксид магнію (періклаз, тальк);
— рідкотекучі до застосування, із затвердінням після застосування (електроізоляційні фарби і лаки, епоксидні смоли, компаунди).
За своїм походженням електроізоляційні матеріали можна об'єднати у такі групи:
— природні — це матеріали, які зустрічаються в природі, і їх можна використовувати без значної переробки (каучук, каніфоль, азбест, слюда, кварцовий пісок);
— штучні матеріали— це такі матеріали, які перед застосуванням повинні пройти певні технологічні обробки. Такі матеріали поділяються на дві групи:
1) власне штучні — це матеріали, в яких основа, з якої складається матеріал, існує в природі (папір, гетинакс, ебоніт, електро- фарфор, текстоліт та ін.);
2) синтетичні — це матеріали, які синтезують з низькомолекулярних речовин; до них відносяться всі види пластмас.
За хімічною буквою ізоляційні матеріали поділяються на дві групи:
— мінерального походження (пісок, слюда, періклаз, тальк, азбест);
— органічного походження — матеріали, основу яких складають органічні речовини (пластмаси, лаки, фарби, папір, гума й ін.).
Діелектрики (грец. dia — через, наскрізь і electric — електричний) — це речовини, які погано проводять електричний струм.
Термін «діелектрики» вперше увів Фарадей для окреслення класу речовин, в які проникає електричне поле. Електропровідність діелектриків у порівнянні з металами дуже мала.
Різницю в електропровідності діелектриків і металів класична фізика пояснює тим, що в металах є вільні електрони, а в діелектриках всі електрони зв'язані з атомами. Електричне поле не відриває їх від атомів, а лише злегка зміщує.
Квантова теорія твердого тіла пояснює різні електричні властивості металів і діелектриків різним характером розподілу електронів за рівнями енергії. Дія електричного поля зводиться до перерозподілу електронної густини, що призводить до поляризації діелектриків.

Ви бачите тільки 41% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.