Книжки по товарознавству

Колекторні електродвигуни

Полікарпов. Товарознавство електоропобутових машин

Колекторні електродвигуни мають певні переваги в порівнянні з асинхронними двигунами, оскільки можуть працювати як на постійному струмі, гак і на змінному (універсальні), їхня частота обертання може перевищувати 10 000 об/хв, можливість регулювання кутової швидкості ротора знаходиться в досить широких межах. Враховуючи це, їх застосовують у тих машинах, де необхідна висока частота обертання: пилососи, підлогонатирачі, кавомолки, міксери й ін.
Колекторний двигун складається з нерухомої частини, яка створює головне магнітне поле, і обертової частини, в якій індукується електромагнітна сила. Струми цієї електромагнітної сили взаємодіють з головним магнітним полем і створюють обертовий момент. Нерухома частина складається з станини, на якій закріплені основні полюси для збудження головного магнітного потоку, і додаткові компенсаційні — для покращання комутації.
Головний полюс складається з сердечника, набраного з електротехнічної сталі і закріпленого на станині, і котушки збудження. Сердечник на вільному кінці має полюсний наконечник для відповідного розподілу магнітної індукції навколо якоря.
Станина є ярмом двигуна, тобто це частина, яка замикає магнітне коло головного потоку. Для двигунів, які працюють на постійному струмі, вона виготовляється з литої сталі, оскільки магнітний потік в ній постійний. Додаткові полюси встановлюються на станині між основними полюсами. На сердечниках додаткових полюсів розміщуються обмотки, які з'єднуються послідовно з якорем.
Необхідно мати на увазі, що конструкція колекторного двигуна повинна бути спеціально пристосована до умов змінного магнітного поля, для чого необхідно зменшити вихрові струми в масивній станині, які істотно послаблюють основний магнітний потік, зменшити індуктивність обмотки якоря для збільшення cos ер і покращити умови комутації.

Ви бачите тільки 30% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.