Книжки по товарознавству

Регулювання частоти обертання електродвигунів

Полікарпов. Товарознавство електоропобутових машин

Регулювання частоти обертання електродвигунів має важливе значення для роботи електромашин і приладів, наприклад, для вентиляторів, міксерів та ін.
Регулювання швидкості асинхронних двигунів зручно дослідити, аналізуючи вплив тієї чи іншої регулюючої дії на його механічні характеристики, які залежать від напруги мережі U, частоти мережі і, кількості пар полюсів р (оскільки кутова швидкість обертового поля,) а також від активного опору роторного кола R2.
Звідси випливають чотири способи регулювання швидкості асинхронних двигунів шляхом змінювання всіх цих величин.
Для регулювання частоти обертання асинхронних двигунів з фазним ротором використовується метод реостатного регулювання, яке являє собою плавне регулювання ковзання ротора шляхом зміни активного опору його фазних обмоток. Це досягається введенням в коло фазної обмотки ротора регулюючого реостата. За допомогою реостата можна регулювати частоту асинхронного двигуна з фазним ротором у швидкісному режимі. Але із збільшенням ковзання зростають втрати в колі ротора, що веде До перегріву двигуна, а із збільшенням глибини регулювання втрати у реостаті можуть перевищувати втрати в обмотці ротора, що виявляє неекономічність реостатного регулювання.
Тому його зазвичай використовують для короткочасного зменшення швидкості двигуна.
Ступінчаста зміна кутової швидкості асинхронного двигуна в широких межах може здійснюватись за рахунок ускладнення і збільшення вартості конструкції асинхронного двигуна — це регулювання перемиканням кількості пар полюсів двигуна.
При постійній частоті струму в мережі кутова швидкість обертового поля залежить від числа пар полюсів цього поля, яке визначається обмоткою статора:

Ви бачите тільки 49% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.