Книжки по товарознавству

Функціональні властивості

Полікарпов. Товарознавство електоропобутових машин

Призначення — це спроможність машин задовольняти фізіологічні і соціальні потреби людини. Призначення відноситься до основних властивостей, які визначають якість. Якщо електропобутова машина не задовольняє споживача за призначенням, то решта властивостей втрачає для нього привабливість. В залежності від потреб, які задовольняються, група властивостей призначення поділяється на підгрупи: функціональні і соціальні.
Функціональні властивості визначають відповідність електропобутових машин цільовому призначенню і їх спроможність задовольняти потреби споживачів. При визначенні функціональних властивостей необхідно встановити умови використання, що забезпечить найповніше задоволення потреб. Саме тому, що призначення і функції машин досить різноманітні, різними є також їх функціональні показники. Показники функціональних властивостей поділяють на три групи:
— досконалість виконання основної функції;
— універсальність;
— досконалість допоміжних функцій.
Показники досконалості виконання основної функції характеризують корисний ефект, який ми отримуємо при використанні даної машини; вони можуть бути якісними і кількісними. Так, для пилососа — це якість прибирання, а для пральної машини — це якість і кількість випраної білизни.
Показник досконалості виконання основної функції включає показники корисної продуктивності машин, показники ефективності їх використання і показники виконання функції на основних етапах споживання.
Показники корисної продуктивності використовуються в основному при оцінці якості електропобутових машин. Ці показники характеризують, наприклад, кількість і якість помолу кави в кавомолці за один цикл, площу натертої підлоги підлогонатира- чем до заданого блиску та ін.

Ви бачите тільки 43% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.