Книжки по товарознавству

Надійність роботи електропобутових машин

Полікарпов. Товарознавство електоропобутових машин

Кожна електропобутова машина, яка була випущена промисловістю і надійшла в експлуатацію, повинна виконувати надані їй функції протягом певного часу. Здатність машини зберігати протягом певного часу свої показники якості і характеризує її надійність.
Надійність машин в експлуатації близька до функціональних властивостей, тому що визначає, як виконує машина свою функцію протягом терміну експлуатації, чи зберігаються основні параметри її функціонування протягом часу і в межах відповідних умов експлуатації.
Під надійністю розуміють властивості машин виконувати задані функції, зберігаючи в часі значення встановлених експлуатаційних показників у заданих межах, відповідних заданим рамкам і умовам експлуатації, технічного обслуговування, ремонту, зберігання й транспортування. Надійність виражається обсягом роботи або тривалістю часу експлуатації.
Надійність — важлива властивість для всіх товарів, а особливо для електропобутових машин, і ця властивість є комплексним показником якості машин. Вона характеризується такими комплексними показниками:
— безвідмовність;
— довговічність;
— ремонтопридатність;
— збереженість.
Безвідмовність — це здатність електропобутових машин безпосередньо і безперервно зберігати працеспроможність протягом певного часу; вона характеризується термінами, протягом яких машини експлуатуються без збою, відмови, а також кількістю дефектів, що виникли за певний період експлуатації.
Показниками безвідмовності є:
— імовірність безвідмовної роботи;
— середнє напрацювання до першої відмови;
— інтенсивність відмов",
— параметр потоку відмов;
— напрацювання до першої відмови.
Імовірність безвідмовної роботи (P(t)) машин означає, що в межах заданого часу експлуатації відмова не виникне. Для визначення цього показника спостерігають за машиною в процесі її експлуатації або проводять спеціальні дослідження.
Цей показник визначають за формулою:

Ви бачите тільки 23% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.