Книжки по товарознавству

Властивості безпеки експлуатації електропобутових машин

Полікарпов. Товарознавство електоропобутових машин

Вимоги безпеки експлуатації електропобутових машин повинні передбачати створення таких машин і таких умов їх експлуатації споживачем, які практично виключили б можливість виникнення шкідливих впливів на здоров'я, нанесення ушкоджень, травм, больового відчуття, які може отримати людина через механічні, хімічні, фізичні дії.
Безпека експлуатації електропобутових машин — це така споживна властивість, яка характеризує захист людини від впливу небезпечних та шкідливих чинників, які виникають під час експлуатації.
Особливістю безпеки є те, що на відміну від інших споживних властивостей погіршення або втрата показників безпеки у електропобутових виробів переводить їх у категорію особливо небезпечних.
У залежності від природи впливу на безпеку електропобутових машин розрізняють такі її основні види: електрична, механічна, радіаційна, термічна, хімічна, пожежна, санітарно-гігієнічна.
Електрична безпека — це один з найважливіших показників електропобутових виробів, які при вмиканні їх в електричну мережу стають джерелами небезпеки і створюють електричні, магнітні і електромагнітні поля різної потужності і частоти.
В залежності від заходів, які вживаються для забезпечення електричної безпеки при експлуатації, всі електропобутові машини і прилади поділяють на дві групи залежно від напруги експлуатації: прилади, які експлуатують при напрузі до 42 В, така напруга вважається безпечною для людини, і прилади, які працюють при напрузі понад 42 В. Такі прилади за ступенем захисту людини від ураження електричним струмом поділяються на 5 класів (О; 0I; I; II; III). Досвід експлуатації електропобутових приладів показує, що частіше за все вироби втрачають роботоспроможність через відмову електрообладнання (у більшості випадків через пробій електроізоляції). Через це ізоляція повинна мати хороший опір і електричну міцність.
Так, опір ізоляції після 24-годинного перебування електропобутових машин в камері з 98 % вологістю повинен бути не менше 2 МОм для основної ізоляції і не менше 7 МОм для підсиленої ізоляції. Крім цього, стандартами також встановлюються величини випробувальних напруг для визначення електричної міцності ізоляції виробу, які залежать від класу приладу з електробезпеки. Важливим показником електричної безпеки електропобутових машин є визначення шляхів витоку і повітряних зазорів.

Ви бачите тільки 42% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.