Книжки по товарознавству

Дроселюючі пристрої компресійних холодильників

Полікарпов. Товарознавство електоропобутових машин

Для оптимізації роботи холодильного агрегату при зовнішніх умовах випарник повинен відбирати різну кількість теплоти від об'єкта, який охолоджується. Кількість теплоти, яка відбирається, однозначно визначає і кількість холодоагента, який випаровується у випарнику.
В той же час для створення умов випаровування у випарнику повинен підтримуватись низький тиск і поступати стільки холодоагента, скільки і випаровується. Через це дроселюючий пристрій в ідеальному випадку повинен бути регульованим.
У дроселюючих пристроях регулювання здійснюється шляхом зміни прохідного перерізу дроселя. Але в малих холодильних машинах, до яких відносять і побутові холодильники, витрати холодоагента невеликі й прохідний отвір повинен бути 0,2—0,3 мм. Природно, що регулювати такий отвір в межах +10 % дуже складно, через це в побутових холодильниках використовують спеціальні капілярні трубки. Для цієї мети використовують капілярні трубки ДКРХТ, ДКРХМ, ДКРБТ, Б-М2-Т, НДМ2 та ін. Капілярна трубка разом з відсмоктуючою служить регулюючим пристроєм для подачі рідкого холодоагента у випарник. Вона являє собою мідний трубопровід з внутрішнім діаметром 0,8—0,85 мм і довжиною 2800—8500 мм, який з'єднує сторони високого і низького тиску в системі холодильного агрегату.
Маючи невелику пропускну спроможність (3,8—8,5 л/хв), капілярна трубка виконує функцію дроселя і створює перепад тиску між конденсатором і випарником, за рахунок якого у випарник подається певна кількість рідкого холодоагента.
До переваг капілярних трубок у порівнянні з іншими дроселюючими пристроями (наприклад, з терморегулюючими вентилями) необхідно віднести простоту конструкції, відсутність рухомих частин і надійність в роботі. Крім цього, капілярна трубка, з'єднуючи сторони нагнітання і всмоктування, вирівнює тиск у системі агрегату при його зупинках. Це знижує протитиск на поршень компресора в момент його запуску і дозволяє застосувати електродвигуни компресора з відносно невеликим пусковим моментом.

Ви бачите тільки 60% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.