Книжки по товарознавству

Абсорбційні холодильники

Полікарпов. Товарознавство електоропобутових машин

Залежно від виду енергії, яка затрачається, холодильні машини можна розділити на машини, які працюють з використанням механічної енергії (компресійні), і машини, які використовують теплоту (абсорбційні).
Особливістю холодильних машин абсорбційного типу є безшумність роботи; відсутні запорні вентилі і рухомі частини, що збільшує їх надійність і довговічність. Але такі машини мають ряд недоліків. Витрати електроенергії значно більші у порівнянні з компресійними холодильниками; таким чином, експлуатація абсорбційного холодильника обійдеться дорожче. Продуктивність абсорбційних холодильників значно менша від компресійних, процес охолодження і отримання низької (мінусової) температури в абсорбційних холодильниках протікає значно повільніше, і температура, яку можна досягти, вища, ніж в компресійних холодильниках.
Свою назву холодильники абсорбційного типу отримали від процесу абсорбції, який в них проходить, тобто поглинання рідким поглиначем пари холодоагента, яка утворюється у випарнику.
В абсорбційних холодильних машинах робочим тілом є суміші різних компонент, які різко відрізняються температурою кипіння. Легкокипляча компонента, яка кипить при нижчій температурі, являється холодоагентом. Другу компоненту, яку використовують для поглинання (абсорбції) холодоагента, називають абсорбентом.
Для цієї мети використовують аміак як холодоагент. Пара аміаку поглинається водою з утворенням при цьому водоаміачного розчину.
Аміак (NH3) — газ без кольору з різким характерним запахом, легко розчиняється у воді (в одному об'ємі води розчиняється 700 об'ємів аміаку), температура кипіння — 33,4°С.

Ви бачите тільки 22% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.