Книжки по товарознавству

Технічні показники побутових холодильників

Полікарпов. Товарознавство електоропобутових машин

Технічні показники холодильників являються важливими функціональними показниками, і їх можна поділити на розмірні (об'ємні), холодильні, енергетичні, економічні, надійності та ін.
До розмірних (об'ємних) показників відносять загальний внутрішній об'єм холодильників, корисний об'єм, коефіцієнт використання об'єму шафи, об'єм морозильного (низькотемпературного) відділення, габарити, площу поличок, площу підлоги, яку займає холодильник, і його масу.
Компресійні холодильники випускають з загальним внутрішнім об'ємом від 60 до 600 дм3. Цей показник впливає на кількість продуктів, які одночасно зберігаються в холодильнику, і часто є основним фактором, який впливає на вибір моделі. В останні роки спостерігається тенденція до збільшення попиту на холодильники великої місткості.
Корисний об'єм — це об'єм камери холодильника, котрий безпосередньо може бути використаний для зберігання продуктів. Він визначається відніманням із загального внутрішнього об'єму об'ємів, які займають полички, порожнинами між стінками камери і випарника, де не можна розміщати продукти при зберіганні. Виробники стараються конструювати холодильники так, щоб внутрішній об'єм наближався до корисного об'єму.
Коефіцієнт використання об'єму холодильної шафи визначають із співвідношення загального внутрішнього об'єму до об'єму, який займає весь холодильник. Цей показник в основному залежить від виду ізоляційного матеріалу, який використовується для теплоізоляції холодильника.
До холодильних показників можна віднести температуру в температурному (морозильному) відділенні і холодопродуктивність.
Температура холодильної камери в стандартних точках повинна бути не нижче 0°С і не вище 5°С.
Температура в морозильному відділенні в залежності від типу холодильника повинна бути не нижче -6, -12, -18°С.
До цієї групи показників можна віднести час виходу холодильника на стабільний режим роботи, що залежить від холодопродуктивності.
Енергетичними показниками холодильників є номінальна напруга, на яку розрахований холодильник (В), номінальна потужність (Вт) і споживна потужність (Вт).
Економічними показниками є витрата електроенергії в кВт/год за добу і коефіцієнт робочого часу.
Домашній холодильник— це електропобутовий прилад, котрий постійно ввімкнений в електричну мережу і працює цілодобово. Холодильник споживає як мінімум ЗО % електроенергії, яку використовують домашні електроприлади. Через це немаловажним параметром для споживача є економічність холодильника.
Згідно з директивою Європейського Союзу 92/75/ЕЕС запроваджено маркування електропобутових приладів за класом ефективності споживання електроенергії і деяких інших показників. Усі виробники електропобутової техніки (в тому числі і холодильників) повинні вказувати дані про енергоспоживання і деякі інші технічні характеристики на спеціальній наклейці.
Завдяки цій наклейці дані про прилади різних виробників можна легко порівняти.
Згідно з європейською класифікацією за затратами електроенергії холодильники поділяються на шість класів — А, В, С, Д, Е, F. З них А— суперекономічний, В і С— економічний, Д — середній за споживанням електроенергії, а Е і F— холодильники з великими затратами електроенергії.

Ви бачите тільки 26% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.