Книжки по товарознавству

Vakansiyalar

Побутові пральні машини

Полікарпов. Товарознавство електоропобутових машин

Ручне прання білизни зі всіх робіт є найбільш важким і трудомістким. Заміна ручного прання машинним значно знижує затрати фізичної праці і підвищує її продуктивність.
Машинне прання являє собою комплекс теплових, фізико-хімічних і механічних дій на забруднену тканину за допомогою миючих засобів і видалення забруднення миючими розчинами. Оскільки в процесі прання беруть участь тканини, забруднювачі і миючі засоби, то для кращого розуміння процесу прання необхідно знати їх фізичні і хімічні властивості. Відомо, що процес прання зводиться до видалення з білизни різних побутових забруднень. До складу побутових забруднювачів входять такі основні компоненти:
— речовини, які розчиняються у воді і легко видаляються з волокон;
— речовини, які розчиняються у воді, але активно осідають на волокнах;
— білкові і жирові речовини;
— неорганічні пігменти.
Основними речовинами, які розчиняються у воді і не мають споріднення до волокна, є солі натрію і калію, сечовина (виділяється в основному з поту). Вони видаляються з тканини відносно легко водою при невисокій температурі 40—60°С.
Речовини, які розчинні у воді, споріднені до волокна і мають фарбувальні властивості — це кава, чай, соки, вино і т. ін. Ці речовини міцно зв'язуються з волокном і їх видалення здійснюється шляхом хімічного відбілювання (синтетичні миючі засоби з відбілюючими властивостями).
Білкові речовини внаслідок їх набухання в лужному середовищі миючого розчину видаляються з тканини легко, але вимагають багато часу. В сучасних СМЗ є спеціальні добавки (ензими), які значно прискорюють цей процес.
Найбільш «важкою» речовиною для видалення є сажа. До того ж це найбільш розповсюджений пігмент, особливо у містах. Іншим забруднювачем в місті є вуличний пил, який складається з карбонатів (до 20 %), силікатів (до 40 %) і жирів (до 10 %).
Жирові забруднення можуть бути тваринного або рослинного походження, а ще мінеральними маслами. Основний склад шкірно-жирових забруднень складають гліцериди жирних кислот і близько 40 % холестерин і з'єднання. За типом зв'язку забруднювача з тканиною можна виділити такі групи:
— включення з макрочастин у дефектні ділянки структури поверхні волокна;
— утримання макрочастин силами Ван-дер-Вальса або електростатичної взаємодії;
— хімічна взаємодія забруднювача і волокна.
Такі особливості забруднень визначають режим прання тканин, вибір миючих засобів, температури і ступеня механічної дії при пранні. При цьому тканини в процесі прання піддаються одночасно фізико-хімічній дії миючих засобів, механічній і тепловій діям.

Ви бачите тільки 37% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.