Книжки по товарознавству

Конструктивні особливості пральних машин барабанного типу

Полікарпов. Товарознавство електоропобутових машин

Усі автоматичні пральні машини барабанного типу складаються з таких основних частин (рис. 4.13):
1) панель керування;
2) барабан;
3) амортизатор;
4) соленоїдний клапан;
5) датчик рівня води;
6) датчик температури;
7) нагрівач;
8) електродвигун;
9) вентилятор;
10) насос.
11. Двері з мікровимикачем корпусу (зовнішньої оболонки), верхньої панелі, передньої панелі з вікном завантаження, прального бака, прального барабана, системи амортизації, вузла приводу прального барабана, електродвигуна, клино-ремінної передачі, системи електроживлення, водопостачання та водовідведення, електронної системи управління.

Корпус машини (рис. 4.14) являє собою коробчату конструкцію, виконану із штампованих листів з низьковуглецевої сталі.
Корпус являється несучою конструкцією. На передній панелі корпусу встановлена передня стінка з люком для завантаження Внизу корпус має чотири регулювальні опори для встановлення машини в горизонтальне положення. Верхню кришку машини виконують з штампованого листа, вона має рівну і гладку поверхню.

Рис. 4.14. Конструкція корпусу автоматичної пральної машини
Передню панель машини теж виконують із штампованого стального листа. На ній розміщені: в середній частині люк — для завантаження круглої форми, а в нижній частині — панель з отвором для кришки фільтра насоса. На передній частині розміщена панель пульта управління і дозатор миючих засобів. На панелі пульта, виконаній із пластмаси, розміщені: сенсорна клавіатура управління машини з рідкокристалічним екраном для індикації і кнопкою вмикання і вимикання машини, а також дозатор миючих засобів.
Пральний бак (рис. 4.15) конструктивно збирається з обичайки і двох стінок, одна з отвором для завантаження. На задній стінці бака зроблені отвори для встановлення датчиків рівня миючого розчину і датчика температури, а також електронагрівача. Бак виготовляють з нержавіючої сталі. Зараз для виготовлення пральних баків все більше застосовують композиційні матеріали. Так, Candi виготовляють баки із спеціально розробленого матеріалу Silitec, Electrolux виготовляє баки із композиту Carboran, Bosch використовує для цієї мети Polynox, Ariston— Polyplex, Веко — Carferron, Georenje — Polyplex.

Рис. 4.15. Конструкція прального бака
Застосування композитних матеріалів має свої переваги і недоліки. До перших можна віднести дуже низьку теплопровідність і теплоємкість. Це значить, що енергії на нагрівання прального бака витрачається значно менше, а втрати тепла через його стінки значно менші, ніж при використанні легованих сталей. За рахунок цих властивостей зменшується енергоспоживання. Крім цього, машини з композитними баками значно менше шумлять і легші від металевих. Недолік цих матеріалів один — жоден композиційний матеріал за своєю міцністю не може зрівнятися з металом. Через це баки дорогих машин, які розраховані на довготривалу експлуатацію, виготовляють із нержавіючої сталі кращих марок.
Композитні матеріали — це не тільки пластмаси. Carboran, наприклад, являє собою кремнійорганічну пластмасу, в яку вплавлені нитки карбіду бору — третього за твердістю матеріалу після алмазу і нітриду бору.
У більшості пральних машин пральний бак виготовляють круглої форми, але конструктори італійського концерну Candi розробили бак овальної форми, завдяки якому висока якість прання досягається при використанні меншої кількості води.
Перфорований пральний барабан циліндричної форми розміщують всередині прального бака, збирають з обичайки і двох стінок (задньої і передньої). На задній стінці є хрестовина з підвіскою, яка кріпиться в підшипниковий вузол. На внутрішній поверхні барабана симетрично розміщені три ребра, які забезпечують переміщування білизни при пранні. Барабан виготовляють із корозійностійкої сталі.
Фірма Bosch розробила пральні машини, в яких гребені в пральних барабанах розміщуються асиметрично. Таке розміщення дозволяє регулювати механічне навантаження на білизну в процесі прання білизни з різних видів волокон.
Кожний гребінь має пологу і пряму сторони. Таким чином, при обертанні барабана на сторону з пологими гребенями навантаження білизни буде
меншим, а при обертанні в іншу сторону — інтенсивнішим навантаження.
Співвідношення напрямку руху встановлено для кожної програми окремо. ГІри виборі програми прання автоматично встановлюються й інші параметри механічної дії на тканину: частота і напрямок обертання барабана, тривалість пауз, режим і дозування води в залежності від виду тканини, ступеня забруднення і завантаження.
Машини фірми Mile оснащені сотовим барабаном, в якому внутрішня поверхня має випуклі елементи у формі бджолиних сот, які забезпечують бережливе і ефективне прання білизни. Такі соти також сприяють кращому і швидшому висиханню білизни в процесі сушки.
Для підтримання стерильної чистоти випраної білизни фірма Samsung розробила дві антимікробні технології, основані на використанні іонів срібла. Така технологія отримала назву Silver Nano, завдяки якій білизна не тільки старанно відпирається, а й дезінфікується під час прання. При цій технології барабан пральної машини зсередини покривається найменшими частинками срібла. Під час прання і полоскання іони срібла контактують з волокнами тканини і знищують всі бактерії, які знаходяться у воді і в тканині, завдячуючи чому досягається антибактеріальний ефект прання.
Друга технологія називається Eco Silver, вона об'єднала в собі антибактеріальні властивості чистого срібла і сучасної нанотехнології. В пральні машини вставляють пластинку із срібла чистотою 99,99 %. Вона в процесі прання піддається електролізу, в результаті чого утворюються позитивно заряджені іони срібла (Ag+). Ці іони під час прання й полоскання утворюють зв'язки з волокнами тканини на молекулярному рівні, забезпечуючи максимальну стерилізацію 99,99 %, і такий антибактеріальний ефект зберігається протягом ЗО днів після прання.

Ви бачите тільки 36% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.