Книжки по товарознавству

Системи управління пральними машинами

Полікарпов. Товарознавство електоропобутових машин

Автоматична пральна машина — це прилад, де весь процес прання здійснюється автоматично без втручання з боку людини за допомогою систем автоматики. До них відноситься програматор — пристрій, який керує роботою всіх вузлів машини: електромагнітних клапанів, електронагрівання, частоти обертання прального барабана.
За принципом роботи програматори бувають: механічні, електромеханічні і електронні. В сучасних пральних машинах для забезпечення автоматичного процесу прання використовується багато датчиків (сенсорів), які мають зворотний зв'язок з виконуючими органами. Так, датчик рівня води має зв'язок з електромагнітним клапаном, датчик температури— з електронагрівачем, датчик переливу — з електронасосом і електромагнітним клапаном і т. д.
Крім того, в останніх моделях пральних машин використовують різні компаратори — це пристрої, які дозволяють визначити, чи відповідають задані користувачем параметри оптимальному вирішенню завдання для даного прання. Так, якщо встановити температуру прання синтетичних виробів на 95°С, компаратор зареєструє невідповідність і вкаже оптимальну температуру — 40°С. Якщо споживач не виправить помилки, вода нагріється тільки до 40°С. Таких систем дуже багато і сьогодні якраз вони визначають різницю однієї моделі від іншої.
Перші автоматичні пральні машини оснащувались механічним
програматором, роль якого виконував видозмінений механічний
годинниковий механізм. Доступною була лише одна операція —
основний цикл прання. Зміна температури води в баці, частота
обертання барабана при віджимі здійснювались натисканням відповідних кнопок.
Однак незабаром з'явилися машини другого покоління, оснащені електромеханічними програматорами, основаними на застосуванні крокових електродвигунів і реле. Такі пристрої уже дозволяли регулювати частоту обертання барабана, тривалість прання. Машини другого покоління уже мали п'ять або шість програм прання.
Бурхливий розвиток мікроелектроніки і комп'ютерної техніки забезпечив появу машин третього (інтелектуальних) і четвертого поколінь (екологічних). Такі машини оснащуються електронними програматорами, які у різних виробників мають різні назви. У більшості випадків ці програматори мають назву Fuzzy Logic, в інших випадках — 6th sense (шосте відчуття) або Use Logic у Gorenje.

Ви бачите тільки 35% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.