Книжки по товарознавству

Побутові сушильні машини

Полікарпов. Товарознавство електоропобутових машин

Процес сушіння в побутових умовах полягає у видаленні вологи з пористих матеріалів, де ця волога утримується.
За способом передачі теплоти для видалення вологи сушіння може бути контактним, радіаційним (інфрачервоними променями) і конвективним.
Конвективний спосіб отримав найбільше розповсюдження. При такому способі теплота передається безпосередньо від теплоносія (повітря) до матеріалу, який висушується.
За характером зв'язку вологи з тканиною розрізняють фізико- механічний (макро- і мікрокапілярний), фізико-хімічний (адсорбційно і осмотично зв'язаний) і хімічний зв'язок.
Макрокапілярна волога знаходиться в дрібних капілярах, заповнених при змочуванні, а також при поглинанні (адсорбції) з вологого повітря. Адсорбційна волога міцно утримується на поверхні і порах матеріалу. Значну частину цієї вологи можна видалити механічним шляхом у процесі віджиму. Осмотично зв'язана волога (волога набухання) знаходиться всередині клітин і після хімічної найміцніше зв'язана з матеріалом.
Хімічна волога входить до складу молекул речовини і не видаляється.
У процесі сушіння з тканини випаровується поверхнева волога, в результаті чого у матеріалі починається рух вологи від центру до периферії.
Найбільший вплив на процес сушіння має температура повітря. Сьогодні побутова сушильна техніка включає сушильні шафи, прально-сушильні машини і барабанні сушильні машини.
Сушильна шафа являє собою металевий прямокутний корпус з дверима на фронтальній частині, всередині якого розміщені штанги для розвішування білизни. Вода, яка міститься в білизні, під дією теплого повітря випаровується і видаляється в атмосферу. Білизна майже не мнеться. Більшість таких приладів розрахована на завантаження 6—8 кг білизни.
За системою видалення вологого повітря існуючі шафи поділяються на шафи з природною вентиляцією і шафи з активною циркуляцією повітря.

Ви бачите тільки 37% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.