Книжки по товарознавству

Машини для прибирання в приміщеннях.Пилососи

Полікарпов. Товарознавство електоропобутових машин

Боротьба з пилом у побуті вимагає багато витрат часу і енергії. Пил шкідливо діє на дихальні шляхи, може бути причиною захворювань очей, шкіри, оскільки він є сприятливим середовищем для розвитку мікроорганізмів, алергенів та інших шкідливих речовин. Токсичність пилу зумовлена його бактеріальністю, хімічним складом, формою і розміром часточок.
Чим дрібніший пил, тим глибше він забивається в легені і тим довше затримується в них. Джерелом пилу в приміщеннях є забруднене повітря, бруд, який вноситься разом з взуттям і одягом, при виконанні деяких робіт, а також дим.
Тепер вже мало хто може заперечувати, що прибирати пилососом набагато краще, ніж віником чи щіткою. Вакуумне пилеп- рибирання за допомогою пилососів основане на використанні енергії рухомого потоку повітря. Джерелом рухомого потоку повітря в пилососах є повітровсмоктуючий агрегат, який розміщений всередині корпусу.
Рухомий потік повітря через насадки захоплює з собою пил, переносить його по пилососному тракту до фільтра, де він осідає на фільтрі, а очищене повітря повертається в атмосферу.
Захоплення пилу здійснюється різними за конструкцією насадками, які мають вхідні щілини, отвори. Розподіл швидкості повітря на вході в насадку досить складний. При однаковій витраті повітря цей розподіл залежить від положення насадки (чи притиснута до поверхні), характеру поверхні (гладка чи ворсиста), конструкції насадки й інших факторів.
Відрив часточок пилу від поверхні можливий при умові, що підйомна сила буде більшою від гравітаційних і адгезійних сил притягання цих часточок до поверхні. Сила тиску повітряного потоку на частинки пилу пропорційна динамічному тиску, тобто квадрату швидкості руху повітря і площі проекції поперечного перерізу часточок, перпендикулярних потоку.
Особливо важко відірвати від будь-якої поверхні найдрібніші часточки пилу, які або міцно утримуються силами адгезії, або розміщуються на деякій віддалі від робочої поверхні насадки (наприклад, у основі ворсу килимів). Через це пил збирається пилососом не тільки за допомогою повітряного потоку, а й механічно за допомогою волосяних щіток або вібруючих частин насадки, які здійснюють ударну дію на м'яку поверхню, що очищається (килими, тканини і т. ін.).

Ви бачите тільки 36% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.