Книжки по товарознавству

Будова пилососів

Полікарпов. Товарознавство електоропобутових машин

Основними конструктивними елементами пилососів є корпус, в якому розміщені повітровсмоктувальний агрегат (ПВА), пилезбірник і система фільтрів.
Повітровсмоктувальний агрегат— колекторний двигун з частотою обертання 20 000—25 000 об/хв, на валу якого монтується відцентровий вентилятор.
Його виготовляють з двох дисків, які зв'язані між собою; між дисками розміщується відцентровий вентилятор. Диск, який повернутий до вхідного отвору, має вирізи, а другий закріплюється на валу ротора електродвигуна. Вентилятор центрують з ротором електродвигуна, що покращує роботу повітровсмоктувального агрегату, зменшує шум і зменшує зношування електродвигуна. При вмиканні двигуна починає обертатись вентилятор, повітря через отвори в першому диску попадає на лопасті вентилятора, який обертається, і з силою відкидає його від центра до країв корпусу.
Таким чином, вентилятор, який швидко обертається, створює біля вхідного отвору розрідження, це примушує зовнішнє повітря направлятись всередину корпуса пилососа, захоплюючи при цьому частинки пилу.
Повітровсмоктувальні агрегати за конструктивними особливостями поділяються на одно- та двоконтурні. В одноконтурних повітровсмоктувальних агрегатах охолодження електродвигуна здійснюється робочим потоком повітря, очищеним від забруднення системою фільтрів. У двоконтурних двигунах (рис. 4.21) для охолодження електродвигуна на роторі закріплюється спеціальний вентилятор.
Одноконтурні повітровсмоктувальні агрегати можуть мати два вентилятори відцентрового типу; такі агрегати називають двоступеневими.
Двоконтурні агрегати можуть бути дво- або триступінчасті.
Продуктивність відцентрованих вентиляторів залежить від діаметра дисків, частоти обертання, кількості, форми і типу ребер та ін. Підвищенню продуктивності вентиляторів сприяють нерухомі ребра, встановлені на вході вентилятора для попереднього закручування повітря.

Рис. 4.21. Двоконтурний електродвигун
Шум, який створюється в процесі роботи пилососа, хоча не впливає на прибирання, але створює стан дискомфорту, а при довготривалій дії або при індивідуальній підвищеній чутливості може призвести до стресового стану.
Для зменшення шуму від повітровсмоктувального агрегата він відокремлюється від корпусу еластичними амортизаторами.
Для зменшення шуму фірма Miele у своїх пилососах застосовує двигуни з пониженим шумом і додаткові системи звукопоглинання Silense.
Фірма Simens зробила додаткову звукоізоляцію навколо двигуна, а для зменшення шуму, який виникає при русі потоку повітря всередині насадок, була розроблена спеціальна форма каналів.
Фірма Samsung розробила спеціальну технологію «Omega Airflow System», яка дозволяє значно знизити рівень шуму під час роботи пилососа. Спеціальна рама, вигнута у формі грецької букви «омега», встановлюється навколо двигуна і збільшує шлях проходження повітряного потоку вдвічі, внаслідок чого зменшується шум, який створює двигун. Крім того, рівень шуму знижується завдяки спеціальним гумовим амортизаторам і прокладкам на передній і задній частинах двигуна, а також системі потрійної ізоляції.
А фірма Thomas застосувала технологію Air Тес; сутність її в розподілі повітряного потоку, який виходить за допомогою бампера, що дозволило зробити корпуси аналогічно тому, як це проходить в глушнику автомобіля.
Про якість роботи пилососа судять перш за все по тому, яка його здатність збирати пил. Повітря, яке попало всередину пилососа під час його роботи, заносить максимальну кількість пилу. Сучасні конструкції пилососів забезпечують ефективність фільтрації повітря не нижче 99,9 %. Кожний, хто прибирав свою квартиру за допомогою сучасного пилососа, зауважує, що після цього в приміщенні легше дихати, повітря стає свіжіше, а інколи з ароматом. Конструкція пилососа дозволяє встановити бар'єри на шляху пилу на трьох етапах — на вході пилозбірника, на вході у відсік двигуна (фільтр двигуна), щоб не допустити перегріву двигуна і на виході із пилососа (вихідний фільтр).
Першим і основним фільтром є пилозбірник, і багато пилососів оснащаються спеціальним пристроєм, який блокує вмикання пилососа при неправильно встановленому або відсутньому пило- збірнику. Саме тут збирається сміття й інші частинки пилу; так, стандартний двошаровий пилозбірник поглинає 90 % всіх частинок розміром до 1 мікрона.
Але пилинки менше 1 мкм, а це пилок рослин, бактерії, спори плісняви, деякі види вірусів, тютюновий дим, дим кухні, завдяки надзвичайно малим розмірам через трахеї і бронхи проникають в легені, викликаючи алергічні і простудні захворювання. Через це сучасні пилососи оснащуються фільтрами тонкої очистки, інколи фільтраційна система деяких моделей нараховує до 7—10 елементів.

Ви бачите тільки 38% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.