Книжки по товарознавству

Електром'ясорубки

Полікарпов. Товарознавство електоропобутових машин

Електром'ясорубки за способом переробки м'яса поділяють на шнекові і безшнекові (кутерні).
Будова шнекових електром'ясорубок принципово не відрізняється від ручних м'ясорубок, які були винайдені в XIX ст. Електропривод служить для надання обертового руху шнеку і ножу м'ясорубки. Електропривод складається з асинхронного або колекторного двигуна і понижуючого редуктора, які закриті кожухом. Застосування колекторного двигуна дозволяє плавно регулювати частоту обертання шнека.
Для забезпечення безпеки в шнекових електром'ясорубках бункер для завантаження повинен мати висоту не менше 100 мм, а найбільший внутрішній діаметр — не більше 45 мм. Такі розміри бункера попереджують випадкове попадання пальців рук під шнек, який обертається. Щоб м'ясо в процесі роботи таких м'ясорубок не накручувалось на шнек і не оберталось разом з ним, шнек роблять з витками лівого напрямку з поступово зменшуваним кроком, а камеру, де знаходиться шнек, роблять з прямими або спіральними бороздками (ребрами) правого напрямку.
Загальний вигляд електром'ясорубки з додатковими пристроями показано на рис 4.30.

Технічні характеристики шнекових електром'ясорубок наведено в табл. 4.22.
Таблиця 4.22
ТЕХНІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ШНЕКОВИХ М'ЯСОРУБОК

Потужність двигуна— основна різниця між м'ясорубками. Вона коливається в межах від 150—1300 Вт.
Продуктивність м'ясорубки— це кількість м'яса, яку може переробити м'ясорубка за одну хвилину. Залежно продуктивність від потужності електродвигуна.
При переробці продуктів з твердою консистенцією або при потраплянні в м'ясорубку кусочка кістки двигун перегрівається і може вийти з ладу від перенавантаження. Через це на м'ясорубках встановлюється спеціальний захист, який може мати різні варіанти, зокрема запобіжник у вигляді пластмасової шайби. Обертовий рух від електродвигуна до шнека передається через спеціальну шайбу, яка виготовляється з пластмаси, і її міцність розрахована так, що при попаданні кусочка кістки і перевищенні допустимого навантаження пластмасова шайба руйнується і шнек зупиняється. Двигун не зупиняється і не перегоряє. В такому випадку замінюють запобіжну шайбу. Такими запобіжними шайбами оснащаються м'ясорубки Bosch.

Ви бачите тільки 39% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.