Книжки по товарознавству

Прилади для перемішування зволоження повітря

Полікарпов. Товарознавство електоропобутових машин

Вентилятори. Вентилятори— це прилади, які використовують для створення штучної і направленої циркуляції повітря, а також його заміни в приміщеннях.
За місцем встановлення вентилятори поділяються на настільні (Н), настінні (С), настільно-настінні (НС), торшерні (Т), віконні (О), для вентиляційних каналів (К), автомобільні (А), ручні (Р), універсальні (У).
За призначенням вентилятори поділяють так: для обдуву, для обдуву і перемішування повітря, для витяжки повітря, для притоку повітря, для притоку і витяжки повітря.
За принципом дії розрізняють вентилятори осьові, доцентрові, тангенціальні (турбінні).
За зміною частоти обертання вентилятори поділяють на вентилятори без зміни частоти обертання (одноступінчаті), багато- ступінчагі і плавною зміною частоти обертання.
За видом струму живлення вентилятори поділяють на вентилятори засинхронним двигуном (одноступінчаті і багатоступін- чаті), колекторним двигуном (плавне регулювання частоти обертання).
За характером змін напрямку потоку повітря вентилятори бувають: без зміни напрямку потоку повітря, з неавтоматичною зміною напрямку потоку повітря у вертикальній площині, з неавтоматичною зміною напрямку потоку повітря у вертикальній і горизонтальній площині, автоматичною зміною напрямку повітря в горизонтальній площині, круговою зміною напрямку потоку повітря, з реверсивним обертанням лопастей крильчатки.
Будова вентилятора значною мірою залежить від місця встановлення і характеру зміни напрямку потоку повітря. Основним конструктивним елементом усіх вентиляторів є електродвигун, який забезпечує частоту обертання крильчатки і можливість її регулювання. На валу електродвигуна встановлюється крильчатка, яка за конструктивними особливостями може бути осьова, доцентрова і турбінна.
За матеріалом виготовлення крильчатки можуть бути пластмасові, гумові і металеві.
До несанкціонованого попадання предметів або рук до крильчатки вентилятори оснащуються пластмасовим або металевим кожухом. Кожух настінних або настінно-настільних вентиляторів монтується на основі підставки. Багато вентиляторів оснащується шарнірним пристроєм, який дозволяє здійснювати неавтоматичну зміну напрямку потоку повітря вентилятора у вертикальній площині.

Ви бачите тільки 31% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.