Книжки по товарознавству

Нові пакувальні матеріали і упаковка

Сирохман. Товарознавство пакувальних матеріалів і тари

В останні роки пропонуються різні типи пакувальних матеріалів з відповідним захисним ефектом, які характеризуються різною активністю. Наприклад багатошарові. Багатошарові пакувальні матеріали серії Поліформ, марки OA відрізняються проти- пліснявою, антидріжджовою і антигрибковою активністю при загальній санітарно-гігієнічній доброякісності і екологічній безпеці. Ефект довготривалої антимікробної активності плівки досягається введенням у пакувальний матеріал спеціальних добавок, які забезпечують основний санітарно-гігієнічний критерій якості, зокрема мінімальний вміст у рецептурі і відсутність міграції консервантів при контакті з пакувальним матеріалом м'ясних продуктів. Модифікатором композиції антиміїфобної добавки служить натрієва сіль дегідроацетової кислоти з харчовими кислотами (молочна, лимонна тощо). Цей матеріал може застосовуватись для зберігання і тривалого дозрівання сирів, упакування м'яса, ковбасних виробів та інших м'ясних продуктів, а також вакуумної упаковки готової продукції.
Новим матеріалом серед поліефірів є поліетиленнафгален (ПЕН). Порівняно з ПЕТ цей матеріал має більшу механічну і хімічну стійкість до олій, жирів, кращі бар'єрні властивості щодо кисню і вуглекислого газу, стійкість до УФ-випромінювання. ПЕН-пляшки можна заповнювати і мити при більш високих температурах (до +100 °С), що дозволяє використовувати їх багаторазово.
Ведуться роботи із сумішами ПЕТ/ПЕН, з яких одержали матеріали з високими теплостійкістю і бар'єрними властивостями щодо кисню та вуглекислого газу. ПЕН-пляшки застосовують для розливання води «Bonaqva», ПЕН/ПЕТ-пляшки — для прохолоджувальних напоїв з додаванням соків і вітаміну С, і ПЕТ/ПЕН- банки — для фасування гарячих джемів, майонезу, кетчупу.
Прогрес у розвитку технології і фізичної хімії полімерів обумовив створення нового покоління полімерних матеріалів з додатковими функціональними властивостями:
• саморозкладувальні полімерні матеріали (self-degradable materials) зберігають експлуатаційні характеристики лише протягом періоду споживання, а потім унаслідок фізико-хімічних перетворень під дією факторів довкілля (мікроорганізмів повітря і ґрунту, УФ-випромінювання, води та інших) включаються в процеси метаболізму природних систем без шкоди для екології;
• самррегулюючі полімерні матеріали (smart or «intelligent» materials) характеризуються наявністю зворотного зв'язку з об'єктом взаємодії і здатні регулювати свою функціональну активність залежно від стану об'єкта;
• активні полімерні матеріали (active Materials), які характеризуються цілеспрямованою дією фізичної, хімічної або біологічної природи на упаковану в них продукцію, тривалий час зберігають її структуру і властивості.
Полімерні матеріали такого роду поступово витісняють із виробництва і споживання традиційні пластики, які виконують лише механічні і бар'єрні функції. У широкому асортименті матеріали з додатковими функціональними властивостями. Вони ефективні, відносно дешеві, економічні у застосуванні, технологічні при виготовленні та утилізації.
Світовий досвід розвитку пакувальної індустрії визначив тенденції удосконалення полімерних матеріалів у напрямі активної дії упаковки на стабільність структури і властивостей упакованої продукції.

Ви бачите тільки 27% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.