Книжки по товарознавству

Асептична технологія упакування

Сирохман. Товарознавство пакувальних матеріалів і тари

Глобальною проблемою для виробників продовольчих товарів є збільшення терміну зберігання продукту з одночасним збереженням їх цінних властивостей. Тому актуальними є асептичні технології приготування і упакування продукції. Значні успіхи в цьому досягнуто компанією Nichrome India Ltd, яка займається дослідженнями в галузі упаковки, зокрема використання асептичного пакування рідин у поліетиленові пакети.
Упаковка «Bag in Box» (мішок у ящику) орієнтована в основному на виробництво напівфабрикатів для харчової промисловості і системи ресторанного господарства (Fast Food). У мішки місткістю від 3 до 1300 л можуть бути упаковані томатна паста і продукти на основі томатів (кетчупи, соуси), соки, фруктові і овочеві пюре звичайні і концентровані, соки і їх концентрати, фруктові десерти, вино, молочні продукти. Асептичні технології виробництва продукції і її фасування дозволяють забезпечити зберігання продукції до одного року при нерегульованій температурі і без застосування консервантів.
Асептичні технології пакування досягаються відповідною схемою обробітку харчових продуктів і фасуванням їх у стерильну упаковку (рис. 9.3).
Підготовка напівфабрикатів до фасування вимагає термічного обробітку у пастеризаційних модулях. Системи пастеризації «Тетра-Пак» можуть максимально інактивувати хвороботворні бактерії і спори без змін фізико-хімічних і органолептичних показників продукту. Пастеризаційні модулі дають змогу обробляти у потоці продукти з різними показниками в'язкості. Температурний обробіток здійснюється перегрітою водою для запобігання пригорання продукту і максимально ефективного теплообміну. Системи бувають автоматичними і напівавтоматичними.

Ви бачите тільки 48% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.