Книжки по товарознавству

Товарний знак

Сирохман. Товарознавство пакувальних матеріалів і тари

Брендування є складним процесом створення із товарного знака через фірмовий стиль набору певних асоціацій у цільових груп населення щодо продукту, його споживних властивостей, переваг і цінностей. Шведський дослідник Томас Гед виділяє у структурі бренду чотири виміри: функціональний, ментальний, духовний і соціальний.
Функціональний вимір стосується оцінки сприйняття корисності продукту або послуги, що асоціюють з брендом, тобто уява про об'єктивні споживні властивості і якість товару або послуги.
Ментальний вимір здатний підтримувати Людину. Наприклад, у рекламі ковбасних виробів ми можемо зустріти інформацію щодо забезпечення людини білками, жирами, енергією.
М'ясопереробний комплекс «Златояр» наводить цей вимір двопланово. По-перше, це економія грошей — «Златояр — Добрі ціни». По-друге, в образі бренду представлена тема свята, тобто створення атмосфери свята.
Духовний вимір — це сприйняття глобальної або локальної відповідальності. Наприклад, м'ясопереробник може сформувати у цільової аудиторії чітку уяву, що його продукція — це підтримка найбільш цільових технологій, і споживання його продукції — не що інше, як підтримка інвестицій у розвиток нових технологій. Часто духовний вимір виробники поєднують з підтримкою традицій у широкому розумінні теми, а також патріотизм. Наприклад, у рекламі буде проведено святкові заходи і поєднання різних страв, але обов'язково з ковбасою.
Соціальний вимір визначає здатність ідентифікувати себе за певною громадською групою. Наприклад, придбання певної ковбаси може дозволити ідентифікувати себе з групою практичних і економних споживачів або навпаки, з гурманами, споживачами продукції.
Бренд вважається феноменом масової свідомості, специфічним образом, соціальною уявою, який має складну структуру і зміст. Він починається із створення і реєстрації товарного знака.
Товарний знак — це зареєстровані в установленому порядку образотворчі, словесні, графічні, об'ємні, звукові позначення або їх комбінування, які використовуються власниками товарного знака для ідентифікації своїх товарів.
Торгова марка — це калька англомовного терміну, що позначає те саме, що і товарний знак.
При міжнародній реєстрації тому чи іншому об'єкту присвоюють статус ТМ — Trade Mark.
У спеціальній рекламній літературі цей термін часто використовують для розгляду рекламного змісту товарного знака, його застосування в рекламних зверненнях, наповнених конкретним рекламним змістом.
Товарний знак має бути унікальним, не повторювати уже відомі знаки, не повинен вказувати на високу якість або особливі властивості товару.

Ви бачите тільки 41% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.