Книжки по товарознавству

Художнє оформлення упаковки

Сирохман. Товарознавство пакувальних матеріалів і тари

Художнє оформлення упаковки має допомогти своєрідному спілкуванню споживача з товаром. Розрізняють кілька способів оформлення упаковки(рис. 13.2).


Рис. 13.2. Схема художнього оформлення упаковки
Висока якість художнього оформлення повинна поєднуватись з відповідною якістю товару і надійністю його виробника. Тому вибір способу оформлення повинен ураховувати як економічні (обсяг виробництва, продуктивність, витрати на обладнання і матеріали, затрати праці тощо), так і технічні (вид пакувального матеріалу та упаковки, технологічні параметри обладнання, безпечність, умови використання) фактори. Водночас, звертають увагу на естетичний та емоційний ефекти, які необхідно досягнути в процесі художнього оформлення упаковки.
З урахуванням різної форми і властивостей пакувальних матеріалів частіше використовують такі види друку: трафаретний, глибокий, флексографічний, офсетний, тапмодрук.
Трафаретний друк відрізняється від інших значною товщиною фарбованого покриття (більше 100 мкм), насиченістю зображення, невисокою вартістю виготовлення друкарських форм. Він широко застосовується для художнього оформлення полімерної та картонної упаковки.
Офсетний та типоофсетний друк більш складний щодо фарбопереносу і використовується для художнього оформлення тільки частини упаковки.
Глибокий друк відрізняє висока якість передачі складних кольорових напівтонових оригіналів та висока продуктивність на розтягуваних, жорстких пакувальних матеріалах і упаковці. Цей спосіб друку не завжди витримує конкуренцію серед інших щодо художнього оформлення упаковки із-за високої вартості.
Флексографський друк інтенсивно розвивається за останні роки. Це пояснюється створенням нових матеріалів для друкарських форм, конструкцій, обладнання та інших розробок. Він особливо підходить для художнього оформлення упаковки із гнучких пакувальних матеріалів. При цьому використовують рельєфні еластичні форми з гуми або фотополімерів і різні швидковисихаючі фарби. Завдяки цьому можна швидко переналагоджувати обладнання з одного формату на інший і досягати високої продуктивності друку на матеріалах із різною природою поверхні.
Тамподрук використовують для художнього оформлення упаковки, що має складну конфігурацію. Зображення з металевої форми передається на упаковку за допомогою тампону. При цьому застосовують в'язкі фарби. Друк характеризується невисокою продуктивністю, підвищеною вартістю друкарських форм, що обмежує його застосування для пакувальних матеріалів.
УФ-друк — ультрафіолетові фарби вважаються високоглянце- вими і їх блиск поєднується з глянцем ковбасної оболонки, а тому друк виглядає, як невід'ємна її частина.
Особливо важливим є високий глянець при УФ-декоруванні, коли зображення багатьох елементів поступово переходить у колір оболонки і навпаки.
Друк УФ-класу дозволяє захистити продукцію від недобросовісної конкуренції. Крім того, завдяки такому друку можна наносити більш тонкі безперервні лінії малюнку, що особливо важливо для адекватного впровадження складних логотипів і фірмових шрифтових написів. З використанням друку УФ-класу досягається висока чіткість і контрастність, переважно з яскравими і насиченими кольорами при рівномірному нанесенні фарби. Усе це забезпечує більш широкий порівняно із флексографським друком, напівтоновий кольоровий діапазон. Такий підхід дозволяє виробнику використовувати упаковку як засіб адекватного рекламоносія, коли всі елементи фірмового стилю будуть максимально ефективно представлені на упаковці, включаючи фірмовий колір.
Більшість виробників уважають, що УФ-друк призначений для продукції високої і середньої цінової категорії. Вироби з таким друком привертають увагу споживачів своєю оригінальністю. Спеціалісти упаковки з друком УФ-класу порівнюють з творами мистецтва.

Ви бачите тільки 32% питання.

Текст смс:
kkdtk2
на номер
4345

Щоб отримати доступ до матеріалів сайту надішліть смс з текстом kkdtk2 на номер 4345. Після цього введіть номер мобільного, з якого ви надіслали смс. Вартість смс — 3 грн.